Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2018 17:08
Twórca Counter-Strike podejrzany o wykorzystywanie seksualne dziecka. Valve błyskawicznie reaguje
1698V

Twórca Counter-Strike podejrzany o wykorzystywanie seksualne dziecka. Valve błyskawicznie reaguje

Jeden z twórców kultowego Counter-Strike został oskarżony o molestowanie seksualne nieletniego. Mężczyzna trafił do aresztu, a Valve postanowiło błyskawicznie zareagować. Jess Cliffe został zawieszony.

Jess Cliffe jest jednym z ojców sukcesu Counter-Strike’a. Twórca w 1999 roku przygotował ze swoim znajomym mod do Half-Life, który zyskał olbrzymią popularność, a w konsekwencji Valve zdecydowało się wykupić jego firmę.

Counter-Strike: Global Offensive ze snajperką za 210 tysięcy zł. Gracz kupił unikalną broń za majątek

Serwis Kotaku informuje o aresztowaniu 36-letniego dewelopera, który jest podejrzany o wykorzystywanie seksualne dziecka. Policja w Seattle wkroczyła do domu Cliffego z samego rana, jednak nie przedstawia jakichkolwiek konkretów.

Należy na pewno zaznaczyć, że mężczyźnie odmówiono wyjścia za kaucją i nie ma jeszcze oficjalnego oskarżenia o popełnieniu przestępstwa – dopiero dzisiaj ma odbyć się przesłuchanie, po którym zostaną podjęte kolejne działania.

Valve postanowiło nie czekać na jakiekolwiek wyjaśnienia i szefostwo firmy postanowiło zawiesić pracownika do czasu sytuacji. Cliffe miał okazję pracować przy między innymi Half-Life 2, Left 4 Dead, a gracze mogą kojarzyć jego głos – to on wypowiada kwestie w Counter-Strike’u.

Źródło: https://kotaku.com/counter-strike-co-creator-arrested-for-sexually-exploit-1822648715

Tagi: counter-strike jess cliffe valve