Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2018 14:11
Counter-Strike: Global Offensive ze snajperką za 210 tysięcy zł. Gracz kupił unikalną broń za majątek
9436V

Counter-Strike: Global Offensive ze snajperką za 210 tysięcy zł. Gracz kupił unikalną broń za majątek

Mieszkanie, wypasiona fura, a może AWP Dragon Lore do Counter-Strike: Global Offensive? Niektórzy gracze nie muszą się martwić wydatkami i mogą serwować sobie wyjątkowo drogie prezenty. Jeden z przedmiotów w grze Valve sprzedano za ponad 200 tysięcy zł.

Dzień po zakończeniu turnieju ELEAGUE Major Boston 2018 jeden z graczy postanowił w dość nietypowy sposób świętować sukces Cloud9. Gracz zdecydował się nabyć AWP, czyli snajperkę ozdobioną najcenniejszą skórką Dragon Lore oraz serią naklejek (PGL, G2 Esports, Cloud9, C9 AWPer Tyler “Skadoodle” Latham), jednak mogę śmiało przypuszczać, że tylko nieliczni zdecydowaliby się na taki wydatek.

ELEAGUE Major Boston 2018! Relacja, wyniki, live-stream, drużyny, informacje

Na pewno warto wyjaśnić, że zdobycie takiego „cacka” nie zależy od naszych umiejętności, a po prostu od szczęścia. AWP Dragon Lore to niezwykle rzadki towar, który gracze-widzowie mogą zgarnąć podczas dużych turniejów serii Major – podczas oglądania streamu szczęśliwcy dostają „dropy” w formie skrzynek, które wpadają na ich konto. Wielu fanów obserwując wszystkie pojedynki nawet w kilku turniejach nie otrzymują choćby jednej skrzynki, która zawiera „zestaw pamiątek z turnieju”.

Zazwyczaj AWP Dragon Lore można nabyć za 1000-2500 dolarów, jednak to specjalne wydanie już na wstępie otrzymało sugerowaną cenę 25 000 dolarów! Jest to spowodowane specjalną edycją „Souvenir” – zazwyczaj bronie z tym dopiskiem są wyjątkowo drogie, a gdy dodamy do tego fakt, że jest to AWP i jeszcze Dragon Lore... Możemy śmiało powiedzieć, że ktoś wygrał los na loterii.

W ostateczności klient zapłaci za broń 61 052,63 dolarów…. Patrząc na aktualny kurs amerykańskiej waluty PRZEDMIOT W GRZE został kupiony za 210 021 zł.

Szaleństwo? Trudno tego inaczej nie nazwać.

Źródło: Twitter.com

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive esport skórka