Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.02.2018 16:33
Nowy prezes Sony o PlayStation Plus, PlayStation Network, przychodach i kosztach
2654V

Nowy prezes Sony o PlayStation Plus, PlayStation Network, przychodach i kosztach

Od samego rana przedstawiamy naszej społeczności ważne informacje dotyczące Sony. PlayStation 4 sprzedaje się fantastycznie, gracze mogą sprawdzać nową aktualizację konsoli, a Kaz Hirai zdecydował się ustąpić z miejsca CEO. Na jego miejsce został wyznaczony Kenichiro Yoshida, który zdecydował się wypowiedzieć na temat kilka istotnych spraw dotyczących korporacji.

Kenichiro Yoshida to 58-letni Japończyk, który od 1 kwietnia 2014 roku jest dyrektorem finansowym Sony Corporation. Od dzisiaj wiemy, że Yoshida od 1 kwietnia 2018 roku zostanie prezesem całej korporacji – wcześniej na tym stołku siedział Kaz Hirai, który pełnił tę funkcję przez sześć lat.

Kaz Hirai żegna się z pozycją prezesa Sony

Zapowiedziane zmiany spowodowały wzrost cen akcji Sony o 1,9% - jest to ciekawa sytuacja, ponieważ nawet inwestorzy wierzyli, że to właśnie Yoshida zajmie miejsce CEO. Mężczyzna jest znany z ciężkiej pracy, dzięki której jego produkty odnosiły sukcesy.

Na kwartalnej konferencji dla inwestorów zabrał głos wciąż aktualny dyrektor finansowy, który postanowił skomentować sytuację „PlayStation Business”. Kenichiro Yoshida zauważa, że aktualna generacja osiągnęła szczyt rentowności, ale jednocześnie jego korporacja zarabia w nowych segmentach.

Świetnie radzi sobie PlayStation Plus, dzięki któremu Sony może liczyć na stałe przychody i nie odczuwa „fali sprzedażowych” urządzenia. Na dzień 31 grudnia 2017 roku PlayStation Plus zdecydowało się wykupić aż 31,5 mln graczy.

PS+ zachęca również graczy do kupowania produktów z PlayStation Store, a w całym PlayStation Network sprzedaż w okresie od października do grudnia 2017 roku wzrosła o 41% względem tego samego okresu ubiegłego roku. Pierwszy raz w historii biznes przekroczył 2,73 mld dolarów.

Sony udało się również zmniejszyć koszty produkcji PlayStation 4, więc Japończycy mogą liczyć na dodatkową gotówkę.

Źródło: https://www.dualshockers.com/sony-ceo-playstation-plus-psn-ps4/

Tagi: