Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2018 16:52
World of Warcraft: Battle for Azeroth w szczegółach. Blizzard ujawnił najważniejsze informacje o DLC
1147V

World of Warcraft: Battle for Azeroth w szczegółach. Blizzard ujawnił najważniejsze informacje o DLC

Blizzard wciąż pracuje i rozwija World of Warcraft. Studio przygotowuje się do premiery wielkiego rozszerzenia zatytułowanego „Battle for Azeroth”, więc z tej okazji możemy zapoznać się z konkretnymi informacjami dotyczącymi DLC.

Na BlizzCon 2017 odbyła się prezentacja World of Warcraft: Battle for Azeroth. Dodatek ma zaoferować graczom świeże podejście do wielkiego MMORPG-a, a jego premiera odbędzie się latem.

Blizzard poszukuje pracowników do tajemniczego projektu. FPS z samochodami?

W Battle for Azeroth będziemy świadkami wielkiej wojny między siłami Hordy oraz Przymierza i choć do walki dojdzie dopiero za kilka miesięcy, to już dzisiaj gracze mogą wytypować śmiałków, którzy będą walczyć dla wybranych przez siebie frakcji.

Od dzisiaj rozszerzenie jest dostępne w przedsprzedaży, więc z tej okazji na serwerach rozpoczęło się ciekawe wydarzenie. Gracze składający preorder otrzymają możliwość zwerbowania przedstawicieli czterech spośród ras sprzymierzonych wprowadzonych w tym dodatku. Wojownicy reprezentują ludy, u boku których walczyliście na Zniszczonych Wyspach i na Argusie w ostatnim dodatku do gry, Legion.

Zainteresowani muszą teraz wykonywać szereg zadań, dzięki którym mogą zaskarbić sobie szacunek oraz reputację – po spełnieniu niezbędnych warunków otrzymacie możliwość tworzenia postaci wywodzących się z tych ras i wzięcia udziału w nowych przygodach w Azeroth.

Tak prezentują się szczegóły:

„Bohaterowie Przymierza mogą włączyć w szeregi swojej frakcji mroczne elfy Pustki i pełnych męstwa Świetlistych draenei. Z kolei gracze lojalni wobec Hordy staną ramię w ramię z pradawnymi Dziećmi Nocy i szlachetnymi taurenami z Wysokiej Góry.”

Oczywiście po premierze otrzymacie możliwość rekrutowania kolejnych ras, a jednocześnie nie możecie zapomnieć, że Battle for Azeroth zapewnia też możliwość błyskawicznego awansu wybranej postaci na poziom 110 – dzięki tej decyzji deweloperów z miejsca wkroczycie do akcji.

Kilka słów na temat DLC powiedział Mike Morhaime:

„Dodatek Battle for Azeroth wprowadza do World of Warcraft zupełnie nowy wymiar konfliktu między Hordą a Przymierzem. Obie frakcje dostaną nowy kontynent do eksploracji. Pojawią się również nowości w rozgrywce: rasy sprzymierzone, losowo generowane Wyspiarskie wyprawy oraz wielkie starcia na Frontach Wojennych. Nieważne, którą stronę konfliktu wybiorą gracze: kiedy dodatek zadebiutuje tego lata, ich lojalność wobec danej frakcji zostanie poddana poważnej próbie.”

Nie możecie jednocześnie zapomnieć, że jeśli zechcecie awansować postać wywodzącą się z nowych ras, to otrzymacie możliwość skorzystania z odświeżonego systemu rozwoju – Blizzard przygotował strefy, które skalują się do zróżnicowanego poziomu wojowników.

World of Warcraft: Battle for Azeroth możecie zamówić w przedsprzedaży w dwóch wersjach – standardowej oraz cyfrowej edycji deluxe. Ta druga opcja obok gry obejmuje szereg dodatków do innych gier Blizzarda:

 • World of Warcraft: Ruszaj do boju po stronie Przymierza na grzbiecie Morskogrzywego rumaka (Seabraid Stallion) lub wybierz jako swojego wierzchowca Złoconego rawazaura (Gilded Ravasaur), by dowieść swej lojalności Hordzie. W eksploracji nieznanych krain potowarzyszy ci Tortuś, mały turtolianin (Tottle the baby Tortollan).
 • Hearthstone®: Po ciężkim dniu na froncie wypocznij w Karczmie. Rozegraj parę partyjek w Hearthstone, korzystając z nowego, gorącego rewersu Azeroth w ogniu.
 • StarCraft® II: Pozostaw ślad na odległych światach dzięki graffiti z motywem Hordy lub Przymierza.
 • Heroes of the Storm®: Pędź do boju na polach bitewnych Nexusa, dosiadając Pierwotnej ognistej szablobestii. Ten nowy, płomienny wierzchowiec dostępny jest w trzech wariantach.
 • Overwatch®: Głoś światu przynależność do wybranej frakcji, walcząc na polach bitewnych przyszłości. Wybierz inspirowane Hordą bądź Przymierzem kwestie dialogowe dla Torbjörna, emotki dla Smugi, graffiti z Anduinem, Sylwaną, Jainą i Varokiem Zaurzykłem oraz portrety gracza w stylu Kul Tiras lub Zandalaru.

Twórcy planują również przygotowanie Edycji Kolekcjonerskiej, jednak aktualnie musimy zaczekać na konkretne informacje dotyczące zawartości oraz ceny. Tak prezentują się nowości w Battle for Azeroth:

 • Odkryj dwie legendarne krainy. Jako czempion Hordy wyruszysz z misją do Imperium Zandalariańskiego, by przekonać trolle do udzielenia wsparcia ich frakcji na morzach i oceanach Azeroth. Jako obrońca Przymierza udasz się do żeglarskiego królestwa Kul Tiras – ojczyzny Jainy Proudmoore – aby zachęcić mieszkańców do walki o wspólny cel.
 • Zwerbuj sprzymierzone rasy. Rozpocznij przygodę jako przedstawiciel jednej z nowych, grywalnych sprzymierzonych ras. Każdą z nich cechują wyjątkowe zdolności. Zaskarb sobie szacunek taurenów z Wysokiej Góry, elfów Pustki, Czarnorytnych krasnoludów i innych, aby stworzyć postacie wywodzące się z tych ras i zasilić nimi szeregi swojej frakcji.
 • Złup wyspy Wielkiego Morza. Ruszaj na poszukiwanie przygody w Wyspiarskich wyprawach. Staw czoła coraz to nowym, zmieniającym się przeciwnikom oraz rodzajom terenu i realizuj nowe cele. Wraz z towarzyszami w trzyosobowych grupach zmierzycie się z innymi najeźdźcami lub wrogimi graczami, aby zagarnąć dla siebie zasoby wysp i wzmocnić pozycję swojej frakcji w wojnie.
 • Ruszaj na Front Wojenny. Ruszaj na pierwszą linię i weź udział w zakrojonych na wielką skalę, rozgrywanych w dwudziestoosobowych grupach kooperacyjnych misjach na Frontach Wojennych, aby przejąć kontrolę nad jednym ze strategicznych punktów kluczowych dla przebiegu wojny. Gromadź zasoby, by budować potęgę swojej frakcji i poprowadź swoje oddziały ku zwycięstwu w nowych, inspirowanych strategicznymi korzeniami serii Warcraft bataliach PvE.
 • Nasyć swój pancerz potęgą tytanów. Wyrusz na poszukiwania azerytu – tajemniczego i bezcennego zasobu, który pojawił się na świecie po inwazji Płonącego Legionu. Nasyć Serce Azeroth – legendarny amulet powierzony bohaterom przez Magniego Miedziobrodego – mocą tego minerału, aby spersonalizować swój pancerz i nadać mu nowe cechy i właściwości.
 • Walcz do poziomu 120. Odkryj źródło splugawienia Krwawego Boga w Podzgnilisku (Underrot), poznaj sekrety zapomnianej krypty tytanów i wymknij się z kontrolowanego przez drustów Królestwa Umarłych. Wykonując zadania, możesz awansować o 10 kolejnych poziomów. Następnie rośnij w siłę dzięki zadaniom publicznym, rajdom, podziemiom i wielu innym.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Blizzard dlc trailer World of Warcraft zwiastun