Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.01.2018 11:23
Capcom podaje wyniki. Prawie 5 mln sztuk Resident Evil 7. Sprzedaż Marvel vs. Capcom: Infinite nie zachwyca
760V

Capcom podaje wyniki. Prawie 5 mln sztuk Resident Evil 7. Sprzedaż Marvel vs. Capcom: Infinite nie zachwyca

Do EA oraz Nintendo, czyli firm które opublikowały swoje bieżace raporty finansowe dołączył właśnie Capcom. Okazuje się, że japoński wydawca ma się czym chwalić.

Capcom już wczoraj chwalił się wysokim wynikiem sprzedaży Monster Hunter World (wydawca mówi o 5 milionach opchniętych sztuk w zaledwie 3 dni). Tym razem firma podzieliła się z nami wynikami za ostatni kwartał 2017 roku, zakończony z ostatnim dniem grudnia.

Recenzja Monster Hunter World

Okazuje się, że ostatnim kwartale ubiegłego roku kalendarzowego Capcom zanotował trochę mniejszą sprzedaż gier. Za to wzrósł zysk operacyjny. Firma zgłosiła 7 mld jenów zysku operacyjnego. W analogicznym okresie 2016 roku zysk operacyjny wynosił 5,1 mld jenów.

Capcom chwali się w swoim raporcie dużym zainteresowaniem grami na PS4. Firma dostrzega też duży potencjał w Nintendo Switch. Capcom widzi też szanse na rozwój w esporcie, więc możemy liczyć pewnie na działania japońskiej korporacji w tym kierunku.

Jeśli chodzi o sprzedaż gier, to od momentu premiery Capcom zgłasza sprzedaż 4,8 mln sztuk Resident Evil 7 (z czego 1,2 mln sztuk sprzedało się od kwietnia do grudnia 2017 roku). Z kolei o pewnym rozczarowaniu można mówić w przypadku Marvel vs. Capcom: Infinite, które znalazło 1 milion nabywców od momentu premiery we wrześniu do końca 2017 r. Capcom podał również, że rozesłał do sklepów detalicznych 5,75 mln pudełek z grami i że sprzedał 8,1 kopii cyfrowych. Duży udział w dobrych wynikach ma Europa. Na Starym Kontynencie sprzedano 1,75 mln pudełek z grami, w USA 2,45 mln a w Japonii 1,3 mln.

Firma prognozuje, że w 2018 roku zanotuje ok. 15-procentowy wzrost zysków względem 2017 r. Motorem napędowym tego sukcesu ma być oczywiście Monster Hunter World. W naszej galerii znajdziecie tabelki przedstawiające wyniki firmy z poszczególnych kategorii.

Źródło: https://www.dualshockers.com/capcom-resident-evil-7-marvel-vs-capcom/

Tagi: Capcom resident evil 7 sprzedaż wyniki