Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2018 17:46
Przez problemy PlayStation Network duży turniej w FIFA 18 został rozegrany na XOne zamiast na PS4
3841V

Przez problemy PlayStation Network duży turniej w FIFA 18 został rozegrany na XOne zamiast na PS4

W ostatnich dniach Sony ma spore problemy z PlayStation Network, które nie tylko psuje plany graczom, ale również wpływa na rozgrywki esportowe. Z powodu problemów FUT Champions Cup nie mogło zostać rozegrane na PlayStation 4.

Od kilku dni Sony ma spore problemy z okiełznaniem serwerów PlayStation Network. Gracze nie mogą w spokoju cieszyć się sieciową rozgrywką w ulubionych produkcjach i chociaż inżynierowie wciąż starają się naprawić błędy, to PSN systematycznie odmawia posłuszeństwa.

PlayStation Plus z darmową grą. Wykup subskrypcję i zgarnij Far Cry 4

W ostatni weekend odbył się duży turniej w FIFA 18. Do Barcelony przyjechali najlepsi gracze, którzy rywalizowali o puchar FUT Champions Cup oraz sporo gotówki. Najlepszym zawodnikiem wydarzenia okazał się 16-letni Brytyjczyk, jednak jego zwycięstwo rozpoczęło dyskusję na temat współpracy Sony z Electronic Arts.

W ubiegłych latach Microsoft pomagał Electronic Arts przy wszystkich dużych turniejach w kolejne odsłony Fify, ale ogromna popularność PlayStation 4 sprawiła, że Elektronicy dogadali się z Sony. To właśnie z tego powodu Japończycy reklamują grę, a oficjalne zawody odbywają się na PS4… Lub przynajmniej powinny.

PlayStation Network systematycznie sprawiał w ubiegły weekend spore problemy, więc organizatorzy FUT Champions Cup zdecydowali się na radykalny krok i podczas zmagań zmienili platformę – gracze zamiast rozgrywać mecze na PlayStation 4 i Xboksie One (po jednym meczu na platformę), musieli dokończyć całą rywalizację na Xboksie One.

Z pozoru ta sytuacja nie wygląda źle, jednak cała sytuacja mogła wpłynąć na wynik. Do Barcelony przyjechali najlepsi gracze z dwóch konsol: PlayStation 4 i Xboksa One, ponieważ EA organizuje kwalifikacje na dwóch platformach.

W wielkim finale znalazł się DhTekKz (zwycięzca z eliminacji Xbox One) z nicolas99fc (zwycięzca z eliminacji PlayStation 4) i wielki finał wygrał ten pierwszy… Społeczność Fify jest przekonana, że Brytyjczyk rozpoczynał mecz ze sporą przewagą i taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca na turnieju takiej rangi.

Problemy PlayStation Network dostrzegł nawet Mike Ybarra z Microsoftu:

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-01-30-psn-woes-force-big-fifa-tournament-to-play-matches-on-xbox-one-instead-of-ps4

Tagi: Electronic Arts fifa 18 PlayStation Network problemy Sony