Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2018 16:00
Microsoft kupił PlayFab. Firma inwestuje w serwery i rozgrywkę w chmurze
563V

Microsoft kupił PlayFab. Firma inwestuje w serwery i rozgrywkę w chmurze

Na bardzo ciekawy ruch zdecydowała się amerykańska korporacja. Microsoft potwierdził przejęcie PlayFab, które oferuje rozgrywkę sieciową do ponad 1200 gier. To kolejny krok Amerykanów mający na celu pomoc deweloperom.  

Wczoraj pojawiły się interesujące plotki, według których Microsoft ma badać możliwość przejęcia między innymi Electronic Arts. Sytuacja jest podobno napięta, a konkretne informacje mają zostać ujawnione wkrótce.

Microsoft chce podobno przejąć Electronic Arts, Valve lub PUBG Corp. Firma ma plan na walkę z Sony

Dzisiaj możemy potwierdzić, że Microsoft oficjalnie przejął PlayFab, czyli firmę specjalizującą się w tworzeniu infrastruktury sieciowej. Deweloperzy korzystający z tej propozycji mogą korzystać z inteligentnej chmury obliczeniowej w celu tworzenia i obsługi gier, analizowania danych oraz poprawienia ogólnych wrażeń z rozgrywki.

PlayFab obsługuje aktualnie ponad 700 milionów graczy i z ich możliwości korzysta ponad 1200 gier, jednak możemy śmiało przypuszczać, że to początek pozytywnych rezultatów, ponieważ korporacja z Redmond chce udostępnić PlayFab wszystkim twórcom pracującym dla Microsoftu.

Trudno powiedzieć, kiedy zobaczymy pierwsze pozytywne rezultaty nowego „członka rodziny”, ale Microsoft potwierdził, że PlayFab będzie uzupełnieniem Azury – obie usługi mają wspólnie polepszać doświadczenia klientów.

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, która pokazuje, że Microsoft ma faktycznie plan i wkrótce powinny zostać ujawnione szczegóły dotyczące przyszłych projektów korporacji w branży gier.

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2018/01/29/microsoft-acquires-playfab-accelerating-game-development-innovation-cloud/

Tagi: chmura microsoft pc playfab serwery xbox one