Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.01.2018 12:15
Steven Spielberg wyreżyseruje Indiana Jones 5 oraz West Side Story
812V

Steven Spielberg wyreżyseruje Indiana Jones 5 oraz West Side Story

Steven Spielberg podejmuje się w ostatnim czasie wyjątkowo dużej liczby projektów, nad którymi musi czuwać. Jeszcze w pełni nie skończył pracy nad jednym dziełem, a już zapowiada pracę nad kolejnymi.

Znany reżyser po marcowej premierze Player One zamierza zająć się dwoma następnymi dużymi projektami. Pierwszym z nich będzie oczywiście Indiana Jones 5, który to zadebiutuje 10 lipca 2020 roku, a swoją rolę ponownie odegra Harrison Ford.

Mission Impossible: Fallout. Tom Cruise chwali się wyczynami kaskaderskimi

Drugim zaś dziełem, nad którym planuje pracować Spielberg jest tak zwane West Side Story, czyli nieco współczesna wersja opowieści Romea i Julii. Tym razem jednak sprawa dotyczy zakochanej młodej pary żyjącej podczas wojny latynoskich gangów Nowego Jorku w latach 50-tych.

Film o tym samym tytule z 1961 roku był podobno całkiem dobry, lecz miał poważną wadę - Latynosów grali biali, co no jest powiedzmy trochę absurdalne. Steven Spielberg pragnie naprawić ten błąd i już poszukuje odpowiednich aktorów, a aby tego było mało, do współpracy zaprosił autora Broadwayowskiej wersji West Side Story, gdzie nawet pieśni śpiewano po hiszpańsku. Premiera też w okolicach 2020 roku.

Warto także pamiętać, że podobno reżyser pracuje jeszcze nad serialem Halo

Tagi: harrison ford indiana jones 5 steven spielberg