Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.01.2018 21:00
PixARK to połączenie ARK: Survival Evolved z Minecraftem
1117V

PixARK to połączenie ARK: Survival Evolved z Minecraftem

Uniwersum ARK: Survival Evolved zostanie w marcu rozszerzone o nową produkcję. Snail Games pracuje nad PixARK, który połączy świat dinozaurów z koncepcją Minecrfta. Twórcy zapowiedzieli tytuł i zaprezentowali serię materiałów.

PixARK to survivalowa przygodowa gra akcji stworzona przez Snail Games. Autorzy kreując tytuł inspirowali się ARK: Survival Evolved, ale zdecydowali się zaoferować luźniejszą szatę graficzną i celują w młodsze grono odbiorców.

Far Peak to nowa gra twórców Serial Cleaner. Krakowianie skupiają się na himalaizmie

Założenia PixARK są znane fanom ARK – gracze budzą się na tajemniczej wyspie, gdzie muszą przetrwać, polować, zbierać surowce, zajmować się rzemiosłem, uprawiać rośliny oraz budować schronienia przed dinozaurami, czy też innymi ludźmi.

Produkcja zaoferuje zabawę dla pojedynczego gracza, ale jednocześnie zainteresowani zbiorą grupę śmiałków i wspólnymi siłami wyruszą na walkę z dinozaurami. Autorzy przygotowali ponad 100 bestii oraz innych stworzeń, z którymi można walczyć, ale dodatkowo zawodnicy otrzymają możliwość oswajania bestii.

Świat w PixARK jest generowany losowo, więc poszukiwacze przygód za każdym razem zmierzą się z nowymi zagrożeniami oraz poznają nowe opowieści. Deweloperzy zadbali o zróżnicowane środowisko oraz najróżniejsze zadania.

PixARK trafi w marcu do programu Wczesnego Dostępu na Steam oraz Xbox Game Preview, ale w późniejszym terminie odbędzie się premiera na PlayStation 4, Xboksach One, Nintendo Switch oraz oczywiście komputerach osobistych.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: