Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2018 20:03
Dead Cells trafi na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Nagradzany „rogal” na konsolach
1357V

Dead Cells trafi na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Nagradzany „rogal” na konsolach

Kapitalna wiadomość dla graczy wyczekujących na Dead Cells. Twórcy potwierdzili wydanie gry na konsole i na dobry początek możemy spojrzeć na materiał wideo zapowiadający tytuł. Studio zdecydowało się wrzucić produkcję na trzy dodatkowe platformy.

Dead Cells to gra akcji z elementami roguelike i metroidvanii, za którą odpowiada studio Motion Twin. Gra zadebiutowała w formie Wczesnego Dostępu na komputerach osobistych, gdzie została bardzo ciepło przyjęta przez graczy oraz dziennikarzy.

Castle of Heart to polski action platformer. Odważny rycerz zmierza na Nintendo Switch

Produkcja czerpie garściami z najlepszych „rogali” i dodaje do niej najważniejsze aspekty kojarzone z metroidvanii. W Dead Cells zawodnik trafia do mrocznego zamczyska, którego kolejne etapy są generowany losowo, więc przemierzanie świata za każdym razem zaskakuje. Dodatkowo autorzy nie zapomnieli o permanentnej śmierci, więc gracze muszą z rozwagą przemierzać kolejne lokacje. Pewną ciekawostką jest fakt, że chociaż po porażce rozpoczynamy zabawę od początku, to jednocześnie otrzymujemy od deweloperów dostęp do nowych miejscówek.

Twórcy postanowili wykorzystać również ostatnie projekty From Software i walka opiera się na zasadach znanych z serii Souls. Poziom trudności jest bardzo wysoki, a każde spotkanie z przeciwnikiem wiąże się z wymagającą walką – nie tylko bossowie sprawiają spore problem.

Dead Cells przygotowało małe, niezależne studio z Francji, które potwierdziło, że gra w wydaniu na komputery osobiste trafiła do ponad 600 000 graczy. To kapitalny wynik, który pozwolił deweloperom rozwijać propozycję i zaoferować nową wersję.

W 2018 roku odbędzie się światowy debiut Dead Cells i przygoda trafi na PC (wyjście z Wczesnego Dostępu), PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switcha.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Dead Cells Motion Twin zapowiedź