Castle of Heart to polski action platformer. Odważny rycerz zmierza na Nintendo Switch

Gry
2557V
Castle of Heart to polski action platformer. Odważny rycerz zmierza na Nintendo Switch
Wojciech Gruszczyk | 25.01.2018, 13:32

Krakowianie z 7levels zaprezentowali Castle of Heart. Produkcja powinna zainteresować wielu posiadaczy Nintendo Switchów, ponieważ gra już wkrótce trafi na tę platformę, a zaprezentowane założenia wyglądają naprawdę obiecująco.

Castle of Heart to action platformer stworzony przez krakowskie studio 7levels. Twórcy przedstawiają historię rycerza zaklętego w kamień – główny bohater jest zmuszony do stałej walki, ponieważ tylko w taki sposób może mieć pewność, że jego ciało się nie rozpadnie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Battlefleet Gothic: Armada 2 na pierwszym zwiastunie. Gra zaoferuje 12 frakcji ze świata Warhammer 40,000

Na protagonistę rzucono potężny czar, więc jego jedyną nadzieją jest stała walka. Z tego powodu podróżuje przez niebezpieczne rejony i musi trafić do zamku złego czarnoksiężnika odpowiedzialnego za jego niedolę. Autorzy przygotowali 20 poziomów w czterech zupełnie zróżnicowanych lokacjach, a na drodze wojaka staną przerażające bestie, które wymagają od graczy przygotowania różnorodnych strategii.

Na szczęście rycerz nie jest bezbronny i może korzystać z szerokiego wachlarza uzbrojenia – heros bez problemu skorzysta ze zwykłego miecza, wykorzysta płonące granaty, czy też magiczne topory, a jednocześnie nie może zapominać o potężnych power upach. Rycerz ma jednak jeden spory problem, ponieważ przez potężny czar, ciało z kamienia ma swoje ograniczenia i wciąż się kruszy, powodując tym samym utratę energii – w konsekwencji bohater może dla przykładu stracić jedną rękę.

Twórcy zaprowadzą graczy do pięknych lokacji, które zostały przygotowane z wykorzystaniem legendarnych, polskich miejsc. Bestie natomiast stworzony z czerpiąc garściami ze słowiańskiej mitologii.

Castle of Heart zawiera około 50 rodzajów broni, otrzyma wsparcie technologii HD Rumble, spekakularne walki z bossami, liczne power up’y, a cała historia przykuje śmiałków do ekranu na ponad 7 godzin.

Premiera wyłącznie na Nintendo Switch odbędzie się w 1 kwartale 2018 roku.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper