Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2018 15:02
Metro Exodus będzie ogromną produkcją. Wydawca potwierdził skalę historii
2285V

Metro Exodus będzie ogromną produkcją. Wydawca potwierdził skalę historii

Miłośnicy świata Dmitrija Głuchowskiego mogą szykować się na wielką przygodę w przepełnionej potworami Rosji. 4A Games zdradziło nowe informacje o produkcji, które zaciekawią graczy wyczekujących na Metro Exodus.

Metro Exodus zostało zapowiedziane w ubiegłym roku. Autorzy długo czekali z ujawnieniem historii, ponieważ chcieli mieć pewność, że zdołają stworzyć grę o tak wielkiej skali. Premiera na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych odbędzie się w 2018 roku.

Nadal nie znamy konkretnej daty wydania produkcji, ale Deep Silver rozpoczyna podgrzewanie atmosfery, więc możemy oczekiwać, że konkrety zostaną ujawnione już wkrótce. W najnowszym numerze PlayStation Magazine UK znajdziecie wywiad z Jonem Blochem (producent wykonawczy Deep Silver), który wspomniał o skali scenariusza:

„Chcąc spojrzeć na to z tej perspektywy, skrypt Metro Exodus jest większy niż połączone te z Metro 2033 i Metro Last Light, wraz z dodatkami.”

Historię przygotował Dmitrij Głuchowski, czyli autor całego uniwersum. Oczywiście nie możemy w tej sytuacji liczyć, że Metro Exodus zaoferuje nam historię na 20-21 godzin (9 godzin Metro 2033 i 10 godzin Metro Last Light + dodatki), ale możemy mieć pewność, że przygoda będzie rozległa.

4A Games prezentowało wcześniej produkcję na Xboksie One X, jednak Bloch wspomniał, że twórcy zamierzają również wykorzystać każdy skrawek mocy PlayStation 4 Pro.

Metro Exodus będzie na pewno sporym odświeżeniem serii, ponieważ główny bohater w końcu wyjdzie z Metra i opuści Moskwę. Z tego powodu gracze mogą liczyć na nowe społeczeństwa, religie, sposoby życia, środowiska, potwory oraz kolejnych mutantów. Deweloperzy zdaniem wydawcy pokażą, że apokalipsa w różny sposób wpłynęła na świat i niektóre obszary będą bardziej, a niektóre mniej napromieniowane.

W grze otrzymamy większą swobodę i niektóre zadania wykonamy na kilka sposobów – w zależności od przyjętej taktyki, czy też posiadanego sprzętu. Dla przykładu atakowanie obozu bandytów może okazać się dobrą decyzją w nocy.

Źródło: https://wccftech.com/script-metro-exodus-larger-combined/

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus