Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.01.2018 13:59
Apocalipsis: Harry at the End of the World z muzyką zespołu Behemoth. Nowe informacje o grze
857V

Apocalipsis: Harry at the End of the World z muzyką zespołu Behemoth. Nowe informacje o grze

Kawał dobrych i ciekawych informacji przedstawił wydawca Apocalipsis: Harry at the End of the World. Gra nie tylko otrzyma mroczne, średniowieczne grafiki, ale zostanie upiększona przez nową, a zarazem nastrojową wersję muzyki zespołu Behemoth.

O Apocalipsis: Harry at the End of the World pisaliśmy pierwszy raz w ubiegłym roku. To produkcja przygotowana przez małe, niezależne studio z Warszawy, Punch Punk Games, które zdecydowało się „ożywić” dzieła sztuki. Gra charakteryzuje się niezwykłą oprawą – świat gry wygląda niczym ryciny z XV wieku.

Apocalipsis:​​ Harry ​​at ​​the ​​End​​ of ​​the World zapowiada się na kolejną gratkę dla koneserów

Apocalipsis: Harry at the End of the World jest przygodówką z licznymi zagadkami logicznymi, a dzisiaj możemy potwierdzić, że ten niezwykły projekt zostanie jeszcze upiększony przez zespół Behemoth. Twórcy są pewni, że to nietuzinkowe połączenie sztuki i filozofii średniowiecza z grami wideo będzie idealnie komponować się z wrażliwością zespołu Nergala.

“Estetyka i styl w jakim jest wykonana gra Apocalipsis są bliskie temu, co robię na co dzień i co lubię. Mnie zawsze inspirują i stymulują rzeczy, które są mroczne. Jestem na przykład fanem Gustawa Doré, którego ilustracje towarzyszą moim ulubionym książkom, np. “Rajowi Utraconemu” Miltona. Koresponduje to z tym, czym się zajmuję na co dzień w życiu zawodowym i prywatnie, bo to są moje pasje”

Powyższe słowa wypowiedział wspomniany muzyk, któremu wtórował Krzyśka Grudzińskiego z Punch Punk Games, reżyser gry:

“Długo szukaliśmy najlepszego głosu do Apocalipsis i przez ten cały czas odpowiedź była na wyciągnięcie ręki. Nergal i Behemoth naturalnie pasują do naszej gry, do wybranej przez nas estetyki, symboliki i poruszanych motywów. Dla mnie jest to coś, co idealnie domyka moją wizję”

Głównym bohaterem Apocalipsis: Harry at the End of the World został Harry, który wyrusza w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę w poszukiwaniu swojej ukochanej. Deweloperzy w tym wypadku zaprezentują fabułę prowadzoną przez dwie połączone ze sobą historię – bezpośrednią oraz symboliczną. Takie podejście pasuje nie tylko do średniowiecznej inspiracji, ale również dla twórczości Behemotha. Jak podsumowuje to Nergal:

“Przede wszystkim podjąłem się tego wyzwania, bo fajnie jest być częścią gry. Do tego to, że Apocalipsis jest mroczne i pełne okultystycznej symboliki sprawia, że jest to dla mnie jeszcze bardziej atrakcyjne. Do tego w grze znajdzie się muzyka Behemotha przygrywająca w tle, co może być fajnym wyzwaniem dla naszych fanów, by wyłapać nasze brzmienie”

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Apocalipsis: Harry at the End of the World behemoth muzyka zapowiedź