Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2018 19:09
Battlefleet Gothic: Armada 2 na pierwszym zwiastunie. Gra zaoferuje 12 frakcji ze świata Warhammer 40,000
669V

Battlefleet Gothic: Armada 2 na pierwszym zwiastunie. Gra zaoferuje 12 frakcji ze świata Warhammer 40,000

Focus Home Interactive zapowiedziało Battlefleet Gothic: Armada 2, czyli oczekiwaną strategię Tindalos Interactive umiejscowioną w uniwersum Warhammer 40,000. Twórcy zdecydowali się w znaczący sposób rozwinąć pierwotną koncepcję.

Battlefleet Gothic: Armada 2 to strategia czasu rzeczywistego, za którą odpowiada Tindalos Interactive. Wydaniem gry zajmuje się Focus Home Interactive. Jest to kontynuacja produkcji z 2016 roku.

Kursk wygląda świetnie! Twórcy prezentują materiały, zapowiadają fabularne DLC i wsparcie VR

W informacji prasowej wydawca zapowiedział „większą, bogatszą, bardziej imponującą i ambitniejszą” produkcję od oryginału. Jest to pełnoprawna odsłona, która pozwoli graczom wcielić się we wszystkich 12 frakcji z oryginału oraz dodatków:

Imperial Navy, Space Marines, Adeptus Mechanicus, Necrons, Chaos, Aeldari Corsairs, Aeldari Craftworld, Drukhari, the T’au Merchant and Protector Fleets, Orks, Tyranids

Deweloperzy potwierdzili skupienie się na wydarzeniach z Gathering Storm oraz 13th Black Crusade – te dwie serie posłużą twórcom na przygotowanie „kilku rozległych i dynamicznych kampanii”. W grze otrzymamy większe bitwy, rozbudowaną rozgrywkę, ulepszone tryby sieciowe i funkcje zapewniające lepsze, a zrazem bardziej zróżnicowane doświadczenie online.

Battlefleet Gothic: Armada 2 zostało zapowiedziane wyłącznie na komputery osobiste, a premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Pierwsze materiały z gry zobaczymy już w dniach 7-8 lutego, ponieważ w tym czasie odbędzie się duża impreza Focus Home Interactive w Paryżu, na której zostaną pokazane gry wydawcy.

Z tego miejsca mogę wspomnieć, że na miejscu będzie nasz dziennikarz – Rozbo – który przygotuje dokładną relację z wydarzenia. Szczegóły znajdziecie w kolejnym numerze PSX Extreme (końcówka lutego) i pewnie na PPE.pl

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Battlefleet Gothic: Armada 2 Focus Home Interactive Tindalos Interactive zapowiedź