Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2018 17:25
Kursk wygląda świetnie! Twórcy prezentują materiały, zapowiadają fabularne DLC i wsparcie VR
1687V

Kursk wygląda świetnie! Twórcy prezentują materiały, zapowiadają fabularne DLC i wsparcie VR

Przynoszę dobrą nowinę dla wszystkich sympatyków rodzimych produkcji. Jujubee właśnie pochwaliło się nowymi materiałami z Kurska, a jednocześnie zapowiedziało plany związane z rozszerzeniami. Już wkrótce poznamy tę niezwykle ciekawą opowieść.

Kursk to najnowsza produkcja katowickiego Jujubee. Twórcy zdecydowali się zmierzyć z trudnym tematem – przedstawią wydarzenia związane z Kurskiem, łodzią podwodną, która w 2000 roku eksplodowała z niewyjaśnionych przyczyn pod wodą.

Konklawe w szczegółach. Poznajemy bohatera, wydarzenia, nowe mechaniki

Od dawna czekaliśmy na nowe materiały od Jujubee i deweloperzy z Katowic nie zawiedli. Otrzymaliśmy właśnie gorące screeny pochodzące prosto z silnika gry, czyli na takie przyjemności możemy liczyć podczas rozgrywki na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Tak o grze wypowiedział się Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee: 

„Uważamy, że nadszedł czas prawdziwych historii. To fascynujące jak bardzo nasza branża rozwinęła się przez ostatnich kilkanaście lat. Gry są coraz bardziej rozbudowane, oferują niesamowite wrażenia  audiowizualne, pozwalają nam zatracić się w wirtualnym świecie, ale powinniśmy od nich oczekiwać czegoś więcej. Jako twórcy zdajemy sobie sprawę jak dużo czasu użytkownicy spędzają z naszymi produkcjami, ale często zapominamy jaka wiąże się z tym odpowiedzialność. Możemy sprawić, żeby gry były nie tylko ekscytującą rozrywką. Gry mogą być narzędziem podobnym do książek czy filmów. Mogą nas rozwijać, edukować, poszerzać horyzonty czy wywoływać dyskusje znacznie wykraczające poza świat gier wideo. Wierzymy, że taką właśnie produkcją będzie KURSK, w którym tragiczna historia załogi rosyjskiego okrętu podwodnego gra pierwsze skrzypce, zachowując przy tym wszystkie atuty rozgrywki typu sandbox. Chcemy, żeby gracze nie tylko poczuli się integralną częścią stworzonego przez nas świata, ale także zainspirowanej faktami pasjonującej, choć dramatycznej historii”.

Twórcy jednocześnie zdradzili, że deweloperzy nie szykują się na długi urlop, bo tuż po zakończeniu prac nad główną opowieścią, ruszą prace nad dwoma DLC. Rozszerzenie zatytułowane Kengir (robocza nazwa) będzie samodzielną historią zainspirowaną powstaniem więźniów łagru w Kengirze i ucieczki jednego z osadzonych.

Brzmi nieźle? Dodatkowo autorzy zamierzają zadbać o „innowacyjne wsparcie technologii VR”, które będzie dedykowane urządzeniom nowej generacji (4K wzwyż).

Kursk będzie pierwszą, pełnoprawną grą przygodowo-dokumentalną w historii. Gracze w tym wypadku wcielą się w szpiega, którego zadaniem będzie zdobycie informacji na temat torped superkawitacyjnych „Szkwał”, którymi w owym czasie interesowały się wszystkie najważniejsze służby wywiadowcze świata. W trakcie historii odwiedzimy nie tylko okręt, ale również Moskwę czy garnizonowe miasto Widiajewo.

„Gra spojrzy na historię Kurska w sposób bardzo kompleksowy. Zależy nam na realizmie i jak największej immersji. Gracz będzie mógł nie tylko poczuć się jak członek załogi okrętu podwodnego, ale także będzie mógł wpływać na historię poprzez swoje wybory, w tym moralne. Podejmowane decyzje będą miały istotny wpływ na zakończenie gry, a tych będzie kilka” - dodał Michał Stępień.

Studio zapowiada „jedną z najbardziej atrakcyjnych graficznie gier bazujących na silniku Unity.”. Za oprawę muzyczną, niezwykle istotną w tego typu grach, odpowiedzialny jest Mikołaj Stroiński, zaś za oprawę dźwiękową Adam Skorupa – obaj wcześniej pracowali przy między innymi tytułach z serii Wiedźmin.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Jujubee Kursk screeny vr