Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2018 14:43
Rainbow Six: Siege będzie rozwijane przynajmniej do 2020 roku. Ubisoft przedstawia świetne plany
1087V

Rainbow Six: Siege będzie rozwijane przynajmniej do 2020 roku. Ubisoft przedstawia świetne plany

Francuska korporacja w genialny sposób dba o Rainbow Six: Siege, a możemy mieć pewność, że tytuł będzie rozwijany przynajmniej przez dwa kolejne lata. Ubisoft zaprezentował zmiany Pro League, które powinny ucieszyć wszystkich graczy.

Rainbow Six: Siege trafiło na rynek w grudniu 2015 roku, ale możecie mieć pewność, że przez wiele kolejnych miesięcy nie będzie brakować akcji na serwerach. Twórcy właśnie potwierdzili świetny plan rozwoju gry.

Rainbow Six: Siege. Ubisoft po paru miesiącach załatało poważny błąd Jägera

Ubisoft rozwija Rainbow Six: Siege za pomocą darmowych dodatków, a jednocześnie firma dba o zmagania esportowe. To właśnie zmiana w oficjalnych rozgrywkach sprawi, że już teraz możemy szykować się na sporo dodatkowej zawartości.

Tom Clancy`s Rainbow Six Pro League od czerwca 2018 roku zostanie zmieniony. Liga profesjonalnych zawodników będzie teraz składać się z dwóch sezonów i każdy będzie trwał maksymalnie sześć miesięcy (od czerwca do listopada i od grudnia do maja). Na zakończenie rozgrywek najlepsze osiem drużyn z całego świata zaprezentuje swoje umiejętności na finałach.

Tak prezentuje się podsumowanie harmonogramu:

  • 7. sezon Pro League (przejściowy): marzec-maj 2018 r.
  • 8. sezon Pro League: czerwiec-listopad 2018 r.
  • 9. sezon Pro League: grudzień 2018 r. - maj 2019 r.

Ubisoft potwierdził również Challenger League, czyli dwa trzymiesięczne sezony rocznie rozgrywane od września i marca, a dodatkowo gracze mogą liczyć na zmagania turnieju rangi Majors. W tym drugim przypadku firma zapowiada „najbardziej ekscytujące akcje spod znaku Tom Clancy`s Rainbow Six Siege” – rozgrywki zatytułowane „Six Major” odbędą się w sierpniu. Na pierwszą edycję wylecimy do Paryża – W Six Paris Major i Six Invitational dostępne będą pule nagród odpowiednio 350 i 500 tysięcy dolarów. W obu turniejach weźmie udział po 16 drużyn z całego świata.

Fani strzelanki mogą szykować się na cotygodniowe turnieje online, tym coniedzielne GO4S (na wszystkich platformach), a także przez cały rok w różnych zakątkach globu odbędą się imprezy Minor. Pełny kalendarz wydarzeń zostanie udostępniony wkrótce.

Chociaż aktualnie poznaliśmy szczegóły zmagań do maja 2019 roku, to w informacji prasowej Ubisoft wspomina o planach do 2020 roku – możemy w tej sytuacji mieć pewność, że kolejni operatorzy oraz nowe mapy będą trafiać do gry przez najbliższe 2 lata.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: esport rainbow six: siege Tom Clancy's Rainbow Six: Siege Turniej tweet Ubisoft wsparcie