Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2018 20:45
Fable 4 z koncepcją Petera Molyneuxa. Twórca przedstawił pomysł na grę
1042V

Fable 4 z koncepcją Petera Molyneuxa. Twórca przedstawił pomysł na grę

Playground Games pracuje podobno nad czwartą odsłoną legendarnej serii Petera Molyneuxa, ale „Złotousty Piotruś” nie jest oczywiście zaangażowany w tworzenie produkcji. Mimo to deweloper zdecydował się wypowiedzieć na temat projektu.

Brytyjski Eurogamer jest pewny, że Fable 4 powstaje, więc w zasadzie możemy szykować 29 zł na abonament Xbox Game Pass, dzięki któremu zagramy w produkcję. Tytuł trafi do graczy pewnie za 2-3 lata, ale w sprawie pozycji postanowił wypowiedzieć się Peter Molyneux.

Xbox Game Pass z ekskluzywnymi premierami! Hit debiutuje i trafia do usługi

„Złotousty Piotruś” przez wiele lat rozwijał markę Fable, ale na szczęście możemy mieć pewność, że twórca nie będzie zaangażowany w kreowanie czwartej odsłony. Jest to dobra wiadomość, ponieważ możemy mieć pewność, że Peter tym razem nie będzie obiecywał rosnących drzew i starzejącego się społeczeństwa, na które czekam od wielu lat.

Mimo wszystko Molyneux postanowił przedstawić bardzo ciekawą koncepcję, która w zasadzie… Prezentuje się naprawdę okazale. Zdaniem Petera, Fable 4 powinno zostać umiejscowione przed wydarzeniami z Fable – twórca wspomniał, że taka decyzja pomogłaby deweloperom stworzyć bardziej prymitywny świat, w którym magia zależałaby od natury, a walka byłaby brutalniejsza.

Autor Fable dodał, że chciałby zobaczyć brutalny i płynny system walki, w którym każda broń prezentowałaby własny system ataków i oferowałaby powiew świeżości podczas starć. Towarzyszem głównego bohatera mogłoby zostać zwierzę i to za pomocą przykładowo kota heros mógłby wykonywać potężne czary.

Molyneux marzy o zupełnie nowych bestiach, dużych potworach, smokach, czy też systemie rozwoju postaci, który opierałby się na działaniach – ukradniesz to jesteś złodziejem, postępujesz honorowo to jesteś rycerzem.

Na liście życzeń znajdują się małżeństwa, kooperacja, wielkie miasta, wioski, handel, otwarty świat i perspektywa pierwszej osoby, która jest opcją do wybrania. Bierzecie takie Fable?

Źródło: https://wccftech.com/molyneux-suggestions-playground-fable/

Tagi: fable fable 4 peter molyneux