Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2018 17:31
Nowy RoboCop powstaje. Twórca zapowiada sięgnięcie do oryginału
1028V

Nowy RoboCop nadciąga. Twórca zapowiada sięgnięcie do oryginału

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kultowego RoboCopa. Za sterami nowego filmu stanął Edward Neumeier, który zapowiada sięgnięcie do korzeni uniwersum i zaoferowanie opowieści dla największych fanów kultowego bohatera.

Jeśli należycie do grona widzów, którzy uważają, że „prawdziwy RoboCop jest tylko jeden – ten z 1987 roku”, to musicie uważnie obserwować informacje dotyczące nowej produkcji. Za historię będzie odpowiadał Edward Neumeier, który wraz z Michaelem Minerem stworzył opowieść do wspomnianego filmu.

Duke Nukem w kinach. John Cena ma się wcielić w główną rolę

Edward Neumeier zapowiedział prace nad nowym RoboCopem, który ma w istotny sposób nawiązywać do oryginału. Scenarzysta nawet nie ukrywał, że w zasadzie moglibyśmy zapomnieć o wszystkich produkcjach z tej serii po 1987 roku, ponieważ najnowsza opowieść będzie kontynuacją pierwszej części:

„Nie powinniśmy mówić za wiele. Powstało kilka filmów o RoboCopie, ostatnio zadebiutował nawet remake, jednak nowy film ma być powrotem do starego RoboCopa, tego, którego wszyscy kochamy. Chcemy wróci do korzeni i pójść naprzód. Z tego powodu będzie to kontynuacja pierwszego filmu – taki mamy zamiar, więcej starej szkoły.”

Jest to bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ wspomniany remake z 2014 roku miał otrzymać kontynuację, jednak Neumeier zaznaczył, że pojawił się nowy plan, który ma trafić w serca fanów i ponownie zaprezentować mocnego RoboCopa.

Należy pamiętać, że podobne podejście ignorujące kilka filmów wykazali twórcy nowego Terminatora - Tim Miller (reżyser) i Justin Rhodes (scenarzysta) pracują nad kontynuacją drugiej odsłony z 1991 roku.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/new-robocop-movie-is-in-development-will-be-sequel/1100-6456274/

Tagi: edward neumeier film robocop