Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2018 17:41
Halo 6 nie zaoferuje rewolucyjnych i męczących lootboxów. Twórcy dementują plotki
752V

Halo 6 nie zaoferuje rewolucyjnych i męczących lootboxów. Twórcy dementują plotki

W weekend pojawiły się niepokojące sygnały dotyczące nowej odsłony Halo. Zdaniem przecieków produkcja 343 Industries ma zaoferować „ulepszone” skrzynie, które w istotny sposób wpłyną na rozgrywkę. Bardzo szybko w temacie zdecydowali się wypowiedzieć twórcy.

343 Industries od wielu miesięcy pracuje nad kolejną odsłoną Halo. Twórcy po zakończeniu prac nad „piątką” rozpoczęli wykreowanie kolejnej przygody, która powinna trafić na rynek najpóźniej w 2019 roku.

Xbox Elite Wireless Controller 2 pewniakiem. Urządzenie nosi nazwę kodową Spider

Produkcja wciąż jest owiana tajemnicą, jednak już na tegorocznym E3 powinniśmy spojrzeć na pierwszy materiał zapowiadający tytuł. Długo czekamy na jakiekolwiek informacje od deweloperów lub wydawcy, więc fani dość prędko uwierzyli w ostatnią plotkę.

Według doniesień, Halo 6 miało otrzymać nową wersję lootboxów, które zostały w pewien sposób narzucone przez Microsoft. Wydawca miał przyglądać się sytuacji ze Star Wars: Battlefront II i zachęcić deweloperów do implementacji systemów zachęcających graczy do wydawania gotówki.

Nie musieliśmy długo czekać na kontakt od autorów. Na forum Reddit wypowiedział się zweryfikowany pracownik 343 Industries, który zaprzeczył plotkom. Pracownik studia wspomniał, że zazwyczaj w słowach typu „firma X sprawdza funkcje Y z innej gry” pojawia się sporo prawdy, bo twórcy eksperymentują z najróżniejszymi systemami, ale tym razem nie ma mowy na zmiany w systemie REQ.

Deweloper zaznaczył, że przygotowane „boxy” z Halo 5: Guardians zostały dobrze przyjęte przez graczy i twórcy nie zamierzają ich zepsuć. Jednocześnie pracownik dodał, że ostatnie doniesienia dotyczące problemów z silnikiem, na którym powstaje nowy projekt, nie są prawdziwe.

„Gdyby w tych informacjach pojawiłoby się chociaż odrobinę prawdy, zignorowałbym to. Podczas tworzenia gier zdarzają się przykłady takie jak z tych „opowieści”, ale w tym przypadku nie ma nawet najmniejszej prawdy, na której można się oprzeć.”

Źródło: https://www.resetera.com/threads/rumour-microsoft-re-evaluating-how-loot-boxes-will-be-implemented-in-halo-6-after-ea-bfii-fiasco.17779

Tagi: