Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2018 20:54
Xbox Elite Wireless Controller 2 pewniakiem. Urządzenie nosi nazwę kodową Spider
1397V

Xbox Elite Wireless Controller 2 pewniakiem. Urządzenie nosi nazwę kodową Spider

Na początku tygodnia miałem okazję wspomnieć na portalu o plotce dotyczącej przygotowania przez Microsoft nowego kontrolera. Dzisiaj mogę powiedzieć, że urządzenie powstaje, a informacje dotyczące Xbox Elite Wireless Controller 2 potwierdzają niezależne źródła.   

Xbox Elite Wireless Controller 2 powstaje i prawdopodobnie zostanie ujawniony na tegorocznym E3 – tę informację potwierdzają dziennikarze WindowsCentral, którzy nie zawodzą w potwierdzaniu przecieków związanych z Microsoftem.

Pierwsze informacje o Xbox Elite Wireless Controller 2

Sprzęt o kodowej nazwie „Spider” ma posiadać dłuższe „wiosła”, czyli dodatkowe przyciski znajdujące się na spodzie urządzenia – to podobno ich wygląd sprawia, że sprzęt został nazwany „Pająkiem”. Dziennikarze potwierdzają trzystopniową blokadę triggerów, dzięki której lepiej wyregulujemy maszynę i będziemy przykładowo strzelać w idealnym momencie.

Xbox Elite Wireless Controller 2 może nawet posiadać „kontrolę napięcia analogów”, czyli system pozwalający wyregulować wygięcie „grzybków”. Już w przypadku pierwszego „Elita” niektórzy gracze narzekali, że gałki chodzą zbyt sztywno, a dzięki takiej propozycji każdy zainteresowany dostosuje gadżet do własnych palców.

Redaktorzy potwierdzają trzy profile, które będą oznaczone dzięki diodom umieszczonym na przednim panelu, złącze USB typu C, łączność Bluetooth dla PC oraz wbudowaną baterię ze specjalnym portem. Ekipa WindowsCentral otrzymała wiadomość, że wspomniany w pierwszej plotce „MagSafe” może znajdować się na spodzie kontrolera, ponieważ pad powinien trafić do sprzedaży ze specjalną stacją dokującą – diody mogą nawet informować o stopniu naładowania urządzenia w momencie „zadokowania”.

Redakcja wspomina, że to prawdopodobnie tylko część nowości szykowanych przez Microsoft, jednak Xbox Elite Wireless Controller 2 ma być raczej „ewolucją” niż „rewolucją”. Warto pamiętać, że Amerykanie wcześniej zarejestrowali patent, który przedstawia płynną wymianę triggerów w kontrolerach.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-elite-controller

Tagi: microsoft pc xbox elite controller xbox elite wireless controller 2 xbox one