Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2018 16:20
PlayStation Plus z dodatkową grą na PlayStation 4. Sony naprawia swój błąd
7297V

PlayStation Plus z dodatkową grą na PlayStation 4. Sony naprawia swój błąd

Japońska korporacja zdecydowała się zainterweniować. Subskrybenci PlayStation Plus od dzisiaj mogą pobrać dodatkowy tytuł na PlayStation 4, jednak nie jest to oferta przeznaczona dla każdego Kowalskiego.

Sony potwierdziło ofertę PlayStation Plus na styczeń pod koniec ubiegłego miesiąca, jednak na liście pojawiła się pewna ciekawostka. Firma zapowiadała Psycho-Pass: Mandatory Happiness w wersji na PlayStation 4 i PlayStation Vitę, jednak w ostateczności gra trafiła wyłącznie do posiadaczy małego sprzętu Sony.

PlayStation Plus w promocji. 15 miesięcy w cenie 12 miesięcy

Japończycy zdecydowali się naprawić swój błąd i od dzisiaj Psycho-Pass: Mandatory Happiness jest dostępny również na PlayStation 4. Zdaję sobie doskonale sprawę, że nie jest to tytuł przeznaczony dla wszystkich czytelników PPE.pl, jednak na pewno warto sprawdzić propozycję studia 5pb – to właśnie tą grą Microsoft starał się zachęcić do Xboksa One mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Psycho-Pass: Mandatory Happiness to gra przygodowa w konwencji powieści graficznej, która została przedstawiona na naszym portalu następującymi słowami:

"Akcja gry toczy w drugiej dekadzie XXII wieku w Tokyo. Gra i anime przedstawiają nam utopijną wizję japońskiej stolicy, gdzie nad życiem wszystkich mieszkańców czuwa system komputerowy Sybil monitorujący na bieżąco ich stan mentalny. Ten jest przedstawiony przy pomocy kolorowego wykresu. Dobrodziejstwem tego rozwiązania jest to, że pozwala ono na wyłapywanie potencjalnych przestępców zanim zrobią coś złego, dzięki czemu poziom przestępczości spadł niemal do zera, ale poza tym ma również rozmaite minusy. Mandatory Happiness pozwala nam się wcielić jedną z dwóch postaci, które nie występowały w anime. Są to działająca w służbach porządkowych Nadeshiko Kugatachi (zmaga się z amnezją) oraz tzw. Enforcer, czyli potencjalny przestępca działający w służbie ‘dobra’, Takuma Tsurugi. Oboje ścigają Alpha, hakera próbującego zafundować szczęście innym, nawet wbrew ich woli (postać ta także nie pojawia się w anime)."

PlayStation Plus na styczeń prezentuje się następująco:

  • Deus Ex: Mankind Divided (PS4)
  • Batman: The Telltale Series (PS4)
  • StarBlood Arena (PS Plus bonus – PS VR wymagane)
  • That’s You! (PS Plus bonus – PlayLink)
  • Sacred 3 (PS3)
  • Book of Unwritten Tales 2 (PS3)
  • Psycho-Pass: Mandatory Happiness (PS4 & PS Vita)
  • Uncanny Valley (PS Vita & PS4)

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2018/01/19/psa-psycho-pass-ps4-free-for-eu-ps-plus-users/

Tagi: PlayStation 4 playstation plus Sony