Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 13:17
Donald Trump informuje o sprzedaży Norwegii myśliwców z Call of Duty
1834V

Donald Trump informuje o sprzedaży Norwegii myśliwców z Call of Duty

45 prezydent Stanów Zjednoczonych jest najwidoczniej sporym fanem Call of Duty. Donald Trump podczas posiedzenia gabinetu w Białym Domu z dumą poinformował o sprzedaży Norwegii myśliwców F-52. Gest miał wzmocnić obronę Europy Północnej, jednak maszyna występuje jedynie w… Call of Duty: Advanced Warfare.

Call of Duty: Advanced Warfare trafiło na rynek 2014 roku. Jest to jedenasta odsłona serii, za którą odpowiadało studio Sledgehammer Games. Był to pierwszy samodzielny projekt w uniwersum Call of Duty zespołu, który przygotował w ubiegłym roku Call of Duty: WWII.

Call of Duty: WWII The Darkest Shore na mrocznym zwiastunie. Zombie atakują

Wspominam o Sledgehammer Games nie bez powodu. Donald Trump ogłosił wczoraj wysłanie Norwegii myśliwców F-52, które mają wzmocnić obronę w Europie Północnej, jednak jak dostrzegli specjaliści, takie maszyny nie są na wyposażeniu armii Stanów Zjednoczonych. Szybka wędrówka w wyszukiwarce Google potwierdza – F-52 to fikcyjne samoloty dostępne w Call of Duty: Advanced Warfare.

„W listopadzie zaczęliśmy dostarczać pierwsze myśliwce F-52 i F-35. Mamy w sumie 52 maszyny i wiele z nich już dostarczyliśmy, odrobinę przed planowanym terminem.”

Sytuacja jest o tyle zabawna, że F-52 pojawia się w misji Throttle, podczas której gracz musi zaatakować siły prywatnej firmy wojskowej niejakiego Jonathana Ironsa… A jak wiadomo w postać tę wcielił się aktor Kevin Spacey, który jest znany z między innymi roli prezydenta Stanów Zjednoczonych w serialu House of Cards. Co ciekawe, Frank Underwood w serialu również ma okazję zagrać w Call of Duty… ;)

Trump wspomniał, że całe zamówienie wyniosło aż 10 miliardów dolarów, a Norwegia jest bardzo istotnym sojusznikiem USA, ponieważ inwestuje aż jedną trzecią swojego rządowego funduszu w biznes w Stanach Zjednoczonych.


Źródło: https://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2018/01/11/trump-lauded-delivery-of-f-52s-to-norway-the-planes-only-exist-in-call-of-duty/?utm_term=.34f91a266d88

Tagi: donald trump humor Sledgehammer Games

Nie przegap