Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.01.2018 14:31
Film Tomb Raider to kopia gry z 2013 roku. Niektóre sceny żywcem wyjęte z produkcji Crystal Dynamics
2586V

Film Tomb Raider to kopia gry z 2013 roku. Niektóre sceny żywcem wyjęte z produkcji Crystal Dynamics

Najnowszy zwiastun filmu Tomb Raider zbiera mieszane opinie wśród fanów, jednak najwięksi sympatycy growych przygód poszukiwaczki skarbów powinni dostrzec w tym materiale kilka znanych scen. Reżyser nie żartował zapowiadając inspirację grą Crystal Dynamics.

Alicia Vikander to nowa Lara Croft i już w zasadzie sama aktorka została dopasowana do bohaterki ostatnich produkcji Crystal Dynamics. Reżyser wspominał w kilku wywiadach, że to właśnie reboot z 2013 roku jest jego największą inspiracją.

Zobaczcie drugi zwiastun Tomb Raider

Wczoraj zobaczyliśmy drugi zwiastun filmu Tomb Raider i ponownie twórcy zaprezentowali sceny, które dobrze znamy z gry wideo. Sytuacja z jednej strony jest zabawna, ale z drugiej… Czy Roar Uthaug nie poszedł w pewien sposób na łatwiznę?

Opowieść wskoczy na wielkie ekran już 6 kwietnia (premiera w Polsce), ale odnoszę wrażenie, że osoby z platyną i calakiem w Tomb Raider z 2013 roku nie muszą specjalnie śpieszyć się i zajmować miejsc w pierwszym rzędzie. 

Poniżej zobaczycie zestawienie scen ze zwiastunów – film Tomb Raider (2018) vs. gra Tomb Raider (2013) i musicie przyznać, że niektóre sceny są żywcem wyjęte z przygody stworzonej przez Crystal Dynamics. Jestem przekonany, że temat inspiracji Roara Uthauga powróci po premierze filmu – gracze na pewno chętnie zestawią każdy kolejny fragment obu historii.

Tagi: Crystal Dynamics film inspiracja tomb raider