Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2018 14:02
Xbox Elite Wireless Controller 2 podobno powstaje. Sprzęt może zostać zaprezentowany na E3
2294V

Xbox Elite Wireless Controller 2 podobno powstaje. Sprzęt może zostać zaprezentowany na E3

Amerykańska korporacja pracuje podobno nie tylko nad nowymi produkcjami zmierzającymi na Xboksa One, Xboksa One S i Xboksa One X. Firma ma przygotowywać nowy, elitarny kontroler, który zostanie ujawniony na tegorocznym E3.

W 2015 roku Microsoft ujawnił Xbox Elite Wireless Controller, który początkowo zbierał bardzo nieprzychylne komentarze wśród graczy, jednak jak się prędko okazało, Amerykanie przygotowali wyjątkowo udaną konstrukcję. Urządzenie przez wiele miesięcy cieszyło się kapitalnym zainteresowaniem i było niemal niedostępne.

Xbox Live Gold w promocji. Microsoft rozdaje 3 miesiące abonamentu przy zakupie subskrypcji

Już w ubiegłym roku pojawiły się plotki o możliwym odświeżeniu Xbox Elite Wireless Controller, jednak temat powrócił dzięki chińskiemu Baidu, na której znalazły się informacje dotyczące drugiej odsłony kontrolera.

Sprzęt ma posiadać wbudowane akumulatory, jednak bez problemu zagramy w ulubione tytuły na kablu – tutaj ma pomóc port ładowania MagSafe, który przytrzyma kabel w trakcie akcji. Inżynierowie podobno zdecydowali się na USB typu C, Bluetooth do podłączenia z Windows 10, trzypoziomową blokadę triggerów, możliwość przygotowania trzech profili oraz wymienne analogi. 

To oczywiście dopiero wstępny przeciek, jednak osobie, która dotarła do informacji, udało się uzyskać kilka zdjęć prototypu. Zobaczycie na nich między innymi wspomniany przełącznik profili – trzy diody mają sygnalizować włączony tryb.

Aktualnie Microsoft nie komentuje plotki, ale zdaniem przecieków, na konkretną zapowiedź nie mamy czekać długo – tegoroczne E3 jest idealnym miejscem do ujawnienia nowego pada.

Źródło: https://tieba.baidu.com/p/5516391311?red_tag=2901180227

Tagi: microsoft xbox elite controller xbox one