Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2018 19:28
Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery i ceną. Świetne dodatki i beta
1492V

Age of Empires: Definitive Edition z datą premiery i ceną. Świetne dodatki i beta

Microsoft właśnie potwierdził ostateczną datę premiery Age of Empires: Definitive Edition. Produkcja zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, więc sympatycy tej kultowej strategii powinni szykować urlopy. Amerykanie obiecują pełne poszanowanie klasyka.

Age of Empires: Definitive Edition zostało ujawnione na ubiegłorocznym E3. Tytuł miał trafić na rynek 19 października, ale w zasadzie przed samą premierą, autorzy zdecydowali się zmienić plany. Dzisiaj tłumaczą tę sytuację.

Microsoft już wspomina o konferencji na E3 2018. Czekajcie na „pozytywne zmiany”

Oddział zajmujący się Age of Empires: Definitive Edition postawił sobie za cel „dostarczenie najlepszej możliwej wersji” klasycznego Age of Empires, który będzie zachwycał pod względem audio-wizualnym, sieciową rozgrywką oraz głównymi systemami. Autorzy zdali sobie sprawę, że nie mogą zapewnić tych przyjemności w ubiegłym roku, więc zdecydowano się na zmianę planów.

Age of Empires: Definitive Edition zadebiutuje 20 lutego i gracze muszą przygotować około 68 zł. Twórcy obiecują potraktowanie marki z należytym szacunkiem – autorzy nie tylko przebudowali wszystkie modele pod rozdzielczość 4K, zapewnili zmagania sieciowe na Xbox Live, odrestaurowali soundtrack, ale stworzyli również liczne rozszerzenia.

Zespół zadbał o takie dodatki jak attack-move, każda misja posiada narracyjną historię, ulepszoną minimapę, stworzył drzewo technologiczne, powiększył samą kampanię, a nawet przygotował edytor scenariuszy do tworzenia własnych misji – można się nimi dzielić w Sieci!

Jeśli jesteście ciekawi, jak wypadł Age of Empires: Definitive Edition, to od 29 stycznia odbędzie się otwarta beta trybu sieciowego. Zmagania zakończą się w dniu premiery.

Dla przypomnienia, zobaczcie zwiastun z E3:

Tagi: Age of Empires: Definitive Edition cena data premiery microsoft pc