Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2018 15:09
Detroit: Become Human ze skromnym budżetem. Świetna sprzedaż Heavy Rain
1070V

Detroit: Become Human ze skromnym budżetem. Świetna sprzedaż Heavy Rain

Quantic Dream ma w ostatnich tygodniach wewnętrzne problemy, ale możemy mieć pewność, że ich najnowsza produkcja zadebiutuje już wkrótce. Deweloperzy zdecydowali się ujawnić ogólny budżet na stworzenie tytułu, a nawet zdradzili wynik Heavy Rain.

David Cage musi w ostatnich dniach się sporo tłumaczyć, jednak wiele na to wskazuje, że ta sytuacja nie odbije się w najmniejszym stopniu na Quantic Dream oraz Detroit: Become Human, ponieważ pojawiło się również sporo głosów deweloperów, według których oskarżenia były bezpodstawne.

Quantic Dream oskarżone o homofobię, rasizm i toksyczną atmosferę pracy. Studio odcina się od zarzutów

W niedalekiej przyszłości powinniśmy otrzymać ostateczną informację dotyczącą daty premiery Detroit: Become Human, ponieważ nie możemy zapomnieć, że tytuł ma trafić do graczy w przeciągu następnych 2-3 miesięcy.

Zanim jednak otrzymaliśmy gruby zwiastun z ostateczną informacją dotyczącą debiutu, studio potwierdziło budżet – według informacji uzyskanych przez dziennikarza Le Monde, Sony przeznaczyło na powstanie Detroit: Become Human około 35 mln dolarów. Wynik ten może nie wygląda imponująco, jednak należy zwrócić uwagę, że Francuzi tworzą dość specyficzny, filmowy tytuł. Dla porównania – Halo 3 pochłonęło 55 mln dolarów, Killzone 2 około 45 mln dolarów, Wiedźmin 3: Dziki Gon kosztował 46 mln dolarów, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain dokładnie 80 mln dolarów, a Take-Two przeznaczyło na Grand Theft Auto V dokładnie 137 mln dolarów.

W tym wypadku nie mówimy oczywiście o kosztach marketingowych, które w dzisiejszych czasach potrafią wynieść nawet 100-150 mln dolarów i znacząco przewyższają koszty tworzenia produkcji AAA.

Quantic Dream podało również ogólny wynik Heavy Rain – gracze nabyli 5,3 mln egzemplarzy i jest to rezultat wygenerowany przez grę na PlayStation 3 i PlayStation 4.

Źródło: https://gamingbolt.com/detroit-become-human-development-budget-reportedly-over-35-million

Tagi: Detroit: Become Human koszt gry PlayStation 4 Quantic Dream Sony