Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.01.2018 12:19
PlayerUnknown’s Battlegrounds. Wersja PC psuta przez oszustów. Aresztowano 120 autorów cheatów
1507V

PlayerUnknown’s Battlegrounds. Wersja PC psuta przez oszustów. Aresztowano 120 autorów cheatów

Jaka jest główna zaleta grania na konsolach w gry sieciowe? Przede wszystkim to (najczęściej) strefa wolna od oszustów, którzy psują zabawę milionom pecetowców.

Niestety w pecetowej wersji PlayerUnknown’s Battlegrounds szaleją cheaterzy, którzy dają w kość innym graczom, próbującym bawić się na zasadach fair-play.

Playerunknown's Battlegrounds – (prawie)recenzja największego przeboju 2017 roku

Wielu z twórców cheatów pochodzi z Chin. Redakcja Bloomberg donosi, że Tencent współpracuje w Państwie Środka z policją, dzięki czemu doszło już do zatrzymania 120 osób, odpowiedzialnych za nielegalne przeróbki kodu PlayerUnknown’s Battlegrounds. Wiele osób znalazło sobie w ten sposób nowe źródło dochodów. Wg raportu Bloomberg autorzy cheatów sprzedają "ułatwienia" po kilkanaście dolarów.

Przykład działania oszusta w PlayerUnknown’s Battlegrounds znajdziecie poniżej (od 1:45 nagrania). Podczas jednego z ostatnich livestreamów redakcja IGN natknęła się na gościa, który z bezbłędną celnością rozprawiał się z oponentami, strzelając do nich... przez ściany i przez ziemię.

PlayerUnknown’s Battlegrounds wspiera BattleEye, które twierdzi, że zbanowano dotychczas 1,5 mln osób w związku z cheatami/hackowaniem. Wygląda jednak na to, że to tylko kropla w morzu potrzeb, jeśli chodzi o wersję gry na PC. Póki co nie słyszeliśmy o problemach z oszustwami w wersji na Xbox One.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-16/tencent-cracks-down-on-cheats-in-world-s-top-selling-video-game

Tagi: battlegrounds cheat cheaterzy chiny hakerzy oszustwo PlayerUnknown's Battlegrounds policja