Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.01.2018 08:29
Final Fantasy XV Royal Edition to coś więcej niż zwykła edycja kompletna. Nowi wrogowie i wyzwania w pakiecie
3876V

Final Fantasy XV Royal Edition to coś więcej niż zwykła edycja kompletna. Nowi wrogowie i wyzwania w pakiecie

Wtorek zaczynamy od wieści z obozu Square Enix. Japoński wydawca przygotował dla nas konkretne informacje oraz zwiastuny Final Fantasy XV Royal Edition i wzbogaconej wersji tego RPG-a na PC.

O Final Fantasy XV Royal Edition pierwsze pisało ESRB, które wlepiło takiemu wydawnictwu kategorię wiekową na terenie Stanów Zjednoczonych. Już w pierwszym tygodniu stycznia wiadomo było zatem, że Square Enix szykuje dla nas coś w rodzaju edycji kompletnej znakomitego Final Fantasy XV.

Final Fantasy VII Remake. Square Enix opowiada o procesie tworzenia remake'a

Dziś pora na konkrety w tym temacie. Japoński wydawca właśnie obwieścił, że Final Fantasy XV Royal Edition trafi na rynek 6 marca, w wersji na PS4 oraz XOne. Również 6 marca Final Fantasy XV Windows Edition będzie dostępne w sprzedaży dla graczy pecetowych poprzez Steam i Origin (oraz w pudełkach). W obu wersjach znajdziemy taką samą, kompletną zawartość.

O ile wiele razy słyszeliśmy już wcześniej o Final Fantasy XV Windows Edition, to warto powiedzieć wreszcie coś konkretnie o Royal Edition. Okazuje się, że w tej wersji gry dla PS4 i XOne otrzymamy oprócz bazowej gry również 20 różnych DLC. Nowymi atrakcjami w wydaniu Royal jest także rozszerzona mapa regionu Insomnia, nowi przeciwnicy, nowe questy poboczne oraz tryb kamery FPP. W Insomnii będzie można zwiedzać City Ruins i eksplorować Crown City, walcząc z Cerberusem i Omegą w trakcie odpowiednich misji opcjonalnych. Powalczymy też Rulers of Yore. Druga nowość z Royal Edition to możliwość własnoręcznego sterowania statkiem wodnym, dzięki czemu możemy swobodnie eksplorować obszar od Cape Caem do Altissii. Dzięki tej opcji można też wędkować podczas przebywania na pokładzie statku.

W Final Fantasy XV Royal Edition znajdziemy wszystkie rozszerzenia z Season Passa, czyli: Episode Gladiolus, Episode Prompto, Comradrades Multiplayer, oraz Episode Ignis.

Na takie same atrakcje mogą liczyć osoby, które kupią Final Fantasy XV Windows Edition (cena to 50 dolarów). Preordery ruszą 1 lutego i będą nagradzane przedmiotami do wykorzystania w grze (dodatkowymi strojami itd).

Square Enix opublikowało już zwiastuny obu kompletnych wydań Final Fantasy XV. Filmiki możecie obejrzeć poniżej. Zachęcam też do zajrzenia do galerii, gdzie znajdują się okładki z nowych wydań gry oraz screeny z wersji PC. Premiera obu nowych wersji odbędzie się 6 marca.

Square Enix zapowiedziało również, że gracze, którzy posiadają już kopię Final Fantasy XV na PS4/XOne będą mogli rozszerzyć swoją wersję gry poprzez Royal Pack (dostępny w cyfrowej dystrybucji) za 20 dolarów.

Poniżej wymagania sprzętowe dla wersji PC.

Minimalne:
CPU: i5 2500 (3,3GHz i więcej), FX6100 (3,3GHz i więcej)
GPU: GTX 760, Radeon R9 280
Pamięć: 8 GB RAM

Rekomendowane:
CPU: i7 3770 (3,4 GHz i więcej), FX 8350 (4,0GHz i więcej)
GPU: GTX 1060 6 GB VRAM, Radeon RX 480
Pamięć: 16 GB RAM

Tagi: FFXV Final Fantasy XV final fantasy xv: royal edition final fantasy xv: windows edition Square Enix Xbox One