Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2018 20:02
NBA Jam może powrócić. Aktor wspomina o pracy z Microsoftem
461V

NBA Jam może powrócić. Aktor wspomina o pracy z Microsoftem

Już w tym roku mamy ponownie usłyszeć „Boomshakalaka!”. Zdaniem najnowszych przecieków Tim Kitzrow pracuje z Microsoftem nad wskrzeszeniem marki NBA Jam. W konsekwencji produkcja może trafić na Xboksa One oraz komputery osobiste.

Pierwsza odsłona NBA Jam zadebiutowała w 1993 roku i na 25 urodziny może odbyć się premiera zupełnie nowej produkcji. W sprawie gry wypowiedział się Tim Kitzrow, czyli człowiek odpowiedzialny za legendarne „Boomshakalaka”.

Xbox Live Gold w promocji. Microsoft rozdaje 3 miesiące abonamentu przy zakupie subskrypcji

Sympatycy koszykówki od dawna czekają na porządną odsłonę NBA Jam. W 2003 roku prawa do tworzenia gier z tej serii nabyło Electronic Arts, które w 2010 roku wydało grę, która jednak nie osiągnęła oczekiwanych rezultatów, więc marka ponownie trafiła do szuflady.

Temat IP zdecydował się poruszyć Tim Kitzrow – komentator oryginalnego NBA Jam i autor  „Boomshakalaka” – który podczas rozmowy z dziennikarzem ESPN napomknął o powstaniu nowej odsłony.

Aktor głosowy wspomniał, że choć nie może powiedzieć za wiele, to jednak „coś się dzieje” i ma nadzieję, że otrzymamy remake, który odda sprawiedliwą wierność oryginałowi. Według EPSN, Kitzrow miał prowadzić konkretne rozmowy z Microsoftem na temat wskrzeszenia IP.

Na konkretny musimy jeszcze zaczekać, ale trudno wyobrazić sobie, by Kitzrow wypowiedział tak znaczące słowa bez konkretnej wiedzy.  

Źródło: https://wccftech.com/nba-jam-25th-anniversary-return/

Tagi: