Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.01.2018 18:11
Grand Theft Auto V królem Wielkiej Brytanii. Gra zdobyła złoto po 226 tygodniach od premiery
1932V

Grand Theft Auto V królem Wielkiej Brytanii. Gra zdobyła złoto po 226 tygodniach od premiery

Grand Theft Auto V to jeden z największych fenomenów w historii. Produkcja zadebiutowała na rynku w 2013 roku, ale wciąż liczy się w najważniejszych rankingach sprzedaży. Brytyjczycy ponownie bardzo chętnie sięgnęli po dzieło Rockstar.

17 września 2013 roku na rynku zadebiutowało Grand Theft Auto V. Tytuł w późniejszym terminie został przeniesiony na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste, ale wątpię, by ktokolwiek sądził, że produkcja odniesie tak wielki sukces.

GTA Online z rekordowym zainteresowaniem. Rockstar świętuje i zapowiada nowe atrakcje

Od premiery mija właśnie 226 tydzień, a Grand Theft Auto V ponownie wdrapało się na szczyt sprzedaży w Wielkiej Brytanii! W tym czasie produkcja Rockstar znajdowała się na liście dziesięciu najchętniej kupowanych tytułów w UK przez dokładnie 192 tygodnie.

To jednocześnie 14 złoto GTA V – pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży z Wysp odnotował wyłącznie Wii Fit (16 tygodni) i Who Wants To Be A Millionaire (18 tygodni).

Skąd takie wyniki? W ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii gracze mogli nabyć grę w promocji, dzięki której rezultat został poprawiony o 8% – to wystarczyło, by przewyższyć zainteresowanie Call of Duty: WWII oraz FIFA 18… Choć warto zaznaczyć, że różnica pomiędzy trzema produktami z najlepszej trójki jest mała.

W TOP 10 Wielkiej Brytanii wciąż brakuje nowości, ale możemy sądzić, że ta sytuacja zmieni się już pod koniec miesiąca – wtedy to na rynku pojawi się między innymi Monster Hunter World.

  1. Grand Theft Auto V
  2. Call of Duty: WWII
  3. FIFA 18
  4. Assassin's Creed Origins
  5. Mario Kart 8 Deluxe
  6. PlayerUnknown's Battlegrounds
  7. Star Wars: Battlefront II
  8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  9. Forza Motorsport 7
  10. Super Mario Odyssey

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2018-01-15-uk-charts-gta-v-is-back-at-no-1-226-weeks-after-it-first-came-out

Tagi: grand theft auto v rockstar tweet Wielka Brytania wyniki sprzedaży

Nie przegap