Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.01.2018 21:30
Rad Rodgers trafi na PlayStation 4 i Xbox One. Klasyczna platformówka powróci z ulepszeniami
1213V

Rad Rodgers trafi na PlayStation 4 i Xbox One. Klasyczna platformówka powróci z ulepszeniami

Slipgate Studios zdecydowało się zaprezentować kolejnym graczom historię tytułowego Rada Rodgersa. Studio pracowało nad znaczącym ulepszeniem i rozbudowaniem gry, która już wkrótce wskoczy na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Rad Rodgers to klasyczna, zręcznościowa platformówka stworzona przez Slipgate Studios. Autorzy zebrali gotówkę na stworzenie produkcji w wersji na komputery osobiste dzięki akcji na Kickstarterze, a następnie nawiązali współpracę z THQ Nordic. Wydawca pomógł wprowadzić grę na PlayStation 4 i Xboksa One. Autorzy przygotowując tytuł inspirowali się klasykami – Commander Keen, Conker, Ruff'n'Tumble oraz Jazz Jackrabbit.

Pato Box to boks z wypasioną kaczką. Gra inspirowana Punch-Out

Głównym bohaterem produkcji został Rad Rodgers, który po jednej z nocnych sesji z grami wideo jest świadkiem nietypowej sytuacji. Stara konsola 12-latka włącza się sama i przenosi protagonistę do innego świata. W nowym miejscu Rad jest herosem i musi współpracować z Dustym, swoją ożywioną konsolą.

Pod względem rozgrywki tytuł oferuje klasyczną, platformową zabawę z mocnymi elementami zręcznościowymi. Twórcy inspirowali się klasykami gatunku i podczas opowieści postacie przemierzają kolejne mapy i walczą z napotkanymi przeciwnikami. Autorzy zadbali nawet o spore odświeżenie zabawy – Rad może trafić do innego wymiaru, gdzie kompletnie zmieniają się zasady zabawy.

Gra zadebiutowała pierwotnie na PC, jednak deweloperzy przenieśli przygodę na PlayStation 4 i Xboksa One. Studio jednocześnie przygotowało tablice z rankingami, specjalne kapelusze (ponad 20 różnych czapek dostosowują wygląd herosa), nowe poziomy, kolejne funkcje, zagadki logiczne, następnych przeciwników i świeżutkie bronie.

Debiut Rad Rodgers w wersji na PlayStation 4 i Xboksa One odbędzie się 21 lutego – zainteresowani muszą przygotować około 83 zł. Gracze na komputerach osobistych mogą liczyć na bezpłatną aktualizację, która wprowadzi nowości.

Tagi: pc playstation 4 Rad Rodgers Slipgate Studios xbox one zapowiedź