Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2018 20:50
Pato Box to boks z wypasioną kaczką. Gra inspirowana Punch-Out
847V

Pato Box to boks z wypasioną kaczką. Gra inspirowana Punch-Out

Electronic Arts wciąż nie zamierza przywrócić do życia serii Fight Night, więc sprawę w swoje ręce biorą niezależni deweloperzy. Pato Box może zaciekawić niektórych czytelników PPE, ponieważ autorzy chcą zaprezentować nietypowe połączenie.

Pato Box to połączenie gry traktującej o boksie z przygodówką. Za nietypowy mix odpowiada meksykańskie studio Bromio, które zebrało na przygotowanie produkcji ponad 200 tysięcy peso. Autorzy kreując tytuł inspirowali się serią Punch-Out!!.

Dark Souls Remastered, Donkey Kong Country, Mario Tennis Aces i więcej. Szczegóły Nintendo Direct Mini

Głównym bohaterem produkcji został Patobox, czyli nietypowy mistrz bokserski – postać posiada ciało mężczyzny, ale głowę kaczki. Heros nie ma łatwego życia, ponieważ został zdradzony przez członków Deathflock, czyli firmy, która sponsorowała go podczas kariery. W konsekwencji protagonista zamierza zemścić się na przedstawicielach korporacji i zarazem odkrywa bardzo mroczne sekrety Deathflock.

Twórcy zapowiadają swoją produkcję jako „pełną tajemnic”, ponieważ w przygodzie natrafimy na dziwne postacie, które sprawią, że będziemy wciąż zastanawiać się, czy  wydarzenia nie są tylko i wyłącznie snem.  

Pato Box pierwotnie miało trafić na komputery osobiste oraz PlayStation Vitę, ale autorzy zdecydowali się wrzucić grę również na Nintendo Switcha. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Tagi: Bromio nintendo switch patobox zapowiedź