Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.01.2018 11:22
Devil May Cry 5. Autor serii chce, by marka obrała nowy kurs, tak jak God of War
1158V

Devil May Cry 5. Autor serii chce, by marka obrała nowy kurs, tak jak God of War

Wg plotek Capcom odlicza już tylko ostatnie tygodnie do ujawnienia nowego Devil May Cry. Hideki Kamiya, autor pierwszej odsłony serii, postanowił wypowiedzieć się na temat kierunku, w jakim powinna skierować się marka.

Hideki Kamiya był głównym autorem pierwszego Devil May Cry a ostatnie odsłony serii powstawały już bez jego udziału. Opinie tego zdolnego dewelopera są jednak wartościowe i cenione przez innych twórców z branży. Tym razam Kamiya postanowił podzielić się swoją wizją kontynuacji przygód Dantego.

Sony zachęca do Taipei Game Show 2017

Znany deweloper pracujący obecnie w Platinum Games napisał na Twitterze, że czas najwyższy na "rewizję game designu" w marce Devil May Cry, która powinna odmienić się, tak jak God of War. Poniżej cała treść jego wpisu.  

"Podrzucam tutaj tylko luźne pomysły. Sądzę, że czas na rewizję game designu w DMC. Patrząc na obecne globalne trendy i wspaniałą grafikę z ostatnich gier Capcom, następna gra DMC mogłaby zaliczyć pełną zmianę modelu, tak jak nowe God of War. Być może zamiast kolejnego hack'n'slasha w stylu anime Capcom przemieni DMC5 w realistyczną, filmową grę akcji" - napisał Hideki Kamiya.

Brzmi nieźle, ale z drugiej strony typowo japoński "styl anime" zawsze przyciągał do Devil May Cry rzeszę graczy. Czy pora zatem na zmianę kursu? W pewnym sensie można powiedzieć, ze Capcom kombinował już z odmienianiem formuły serii w DmC: Devil May Cry (za które odpowiadało Ninja Theory). Jak wiadomo fani chłodno przyjęli te zmiany, nie chcąc zaakceptować m.in. zmodyfikowanego wyglądu głównego bohatera.

Tagi: