Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2018 14:30
Ultra Game Boy zadowoli fanów Nintendo. Legendarna konsola powróci w ulepszonej formie
3436V

Ultra Game Boy zadowoli fanów Nintendo. Legendarna konsola powróci w ulepszonej formie

Nadal czekamy na oficjalne potwierdzenie tegorocznej konsoli Nintendo z serii „Mini”, jednak Hyperkin nie zamierza przyglądać się ruchom Japończyków. Firma przygotowała własnego Game Boy’a, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

W niedalekiej przyszłości Nintendo powinno ujawnić swój retro sprzęt na 2018 rok, ale zanim urządzenie zostanie ujawnione, możemy spojrzeć na propozycję Hyperkin. Firma pokazała nowego Game Boy’a na targach CES 2018.

Game Boy Classic Mini nową konsolą Nintendo? Firma zarejestrowała znak towarowy

Ultra Game Boy to nowa propozycja firmy Hyperkin. Przenośny sprzęt to „remake” znanej konsoli Nintendo. Urządzenie wciąż jest dopieszczane przez inżynierów, jednak już teraz możemy potwierdzić, że sprzęt otrzyma aluminiową obudowę, która ma się znacznie lepiej sprawdzić od plastiku. Zdaniem twórców nowa wersja będzie mniej podatna na zadrapania oraz obicia.

Autorzy zdecydowali się przenieść dwa pokrętła do regulacji głośności oraz kontrastu, ale jednocześnie przygotowali trzecie, dzięki któremu zadbamy o podświetlenie wyświetlacza LCD. Bez przeszkód wyłączymy te „innowację” i zagramy jak „za starych, dobrych czasów”.

Sprzęt zostanie wyposażony w baterię umożliwiającą sześć godzin rozgrywki, port USB-C do ładowania sprzętu, dwa głośniki stereofoniczne oraz dwa wejścia audio. Hyperkin dość niespodziewanie ulepsza dźwięk, ponieważ urządzenie pozwoli również na tworzenie „elektronicznych melodii”.

W tym wypadku nie otrzymamy zainstalowanych produkcji, ponieważ producent zdecydował się wspierać zwykłe kartridże. Premiera Ultra Game Boy’a ma odbyć się latem, a cena urządzenia ma nie przewyższyć 100 dolarów.

Źródło: https://gizmodo.com/game-boy-is-coming-back-thanks-to-hyperkin-1821898716

Tagi: Game Boy hyperkin retro