Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2018 15:05
Dark Souls Remastered zostanie ogłoszony dzisiaj. Gra zmierza na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One i PC
3310V

Dark Souls Remastered oficjalnie!

„Przygotujcie się na… Ogłoszenie” – tymi słowami najlepiej zapowiedzieć nadciągające atrakcje. Nintendo już dzisiaj ma przedstawić Dark Souls Remastered… Zastanawiacie się, dlaczego Nintendo? [Aktualizacja #2]

Pod koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy grubą plotkę dotyczącą Dark Souls Remastered. Tytuł w ostateczności nie został zapowiedziany, ale najwidoczniej Nintendo czekało na odpowiedni moment z pokazaniem tej petardy.

Nintendo Direct nadciąga. GameStop opublikował wiadomość przed czasem

Redakcja Kotaku otrzymała informacje od wielu niezależnych źródeł o nadciągającym wydarzeniu Nintendo. Japończycy szykują „Nintendo Direct Mini”, podczas którego zobaczymy właśnie Dark Souls Remastered. Show ma trwać około 15 minut i w tym czasie zobaczymy gry zmierzające na Nintendo Switcha. Dziennikarka jest pewna, że Dark Souls Remastered będzie pokazane jako jedna z ostatnich pozycji.

Japończycy oczywiście nie ujawnią Dark Souls Remastered na PlayStation 4, Xboksa One i PC, ale po kilku godzinach od tego wydarzenia, Bandai Namco wrzuci do Sieci szczegóły dotyczące dodatkowego wydania. Co ciekawe, gra jest podobno przygotowywana przez dwa zespoły – jeden pracuje nad wersją na konsolę Big N, drugi na pozostałe urządzenia.

Dark Souls Remastered na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste ma zaoferować lepsze oświetlenie, SFX bazujący na Dark Souls III i skalowane tekstury. Dziennikarze otrzymali nawet wiadomość o trybie sieciowym – tym razem gracze spotkają się w sześć osób na jednym serwerze.

Odpicowany tytuł ma trafić na rynek w maju. Zdaniem Kotaku, Bandai Namco wciąż planuje wrzucenie trzy odsłony Dark Souls na Nintendo Switcha, ale nie powinniśmy liczyć na pakiet trzech gier w jednym pudełku.

 

[Aktualizacja #1]

Plotki zostały potwierdzone. Gra trafi do nas 25 maja! Za wersję na duże platformy odpowiada QLOC - Polacy! ;)

[Aktualizacja #2]

  • Wersja na PlayStation 4 Pro zadziała w 60 klatkach na sekundę, otrzyma dedykowane serwery do sześciu graczy i twórcy zadbali o wsparcie HDR oraz rozdzielczość 4K.

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2018/01/11/report-dark-souls-1-remastered-for-switch-ps4-xbox-one-and-pc-being-announced-today

Tagi: Bandai Namco dark souls remaster From Software Nintendo