Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.01.2018 12:26
Mirage Solo. Bezprzewodowy headset VR od Google i Lenovo. Sprzęt działa bez zewnętrznego hardware'u
975V

Mirage Solo. Bezprzewodowy headset VR od Google i Lenovo. Sprzęt działa bez zewnętrznego hardware'u

HTC inwestuje w jeszcze mocniejszą i bardziej zaawansowaną technologię VR. Wiemy, że w skromniejszym kierunku poszedł  natomiast Facebook. Wygląda na to, że złoty środek między dwoma skrajnościami chce znaleźć Google. Firma zaprezentowała Mirage Solo.

Amerykański gigant zaprezentował swoje nowe gogle VR, których wyróżniającą cechą jest forma standalone. W przeciwieństwie do poprzedniego urządzenia Google w Mirage Solo nie potrzebuje do działania smartfona. Sprzęt występuje w formie standalone i w dodatku jest w pełni bezprzewodowy.

Oculus GO zaprezentowany przez Facebook

Mirage Solo może się pochwalić 110-stopniowym polem widzenia, co stanowi wynik podobny do tych oferowanych przez Rift, Vive i PlayStation VR. Gogle nie potrzebują do pracy zewnętrznego komputera/smartfona i wyposażone są we własną jednostkę obliczeniową z mobilnym procesorem Qualcomm (Snapdragon 835 VR) i 4GB pamięci RAM. Google opracowało Mirage Solo we współpracy z Lenovo, które zapewniło czujniki zapewniające zaawansowane śledzenie położenia głowy - ponoć znacznie lepsze od tego, co oferują inne mobilne headsety.

Sprzęt ma rywalizować przede wszystkim z Oculus GO, czyli nową propozycją Facebooka. O ile jednak Oculus GO ma kosztować ok. 200 dolarów, to Google mierzy trochę wyżej. Mirage Solo będzie być sprzedawane za ok. 350-400 dolarów w USA. Premiera gogli odbędzie się w drugim kwartale 2018 r.

Źródło: https://www.gsmarena.com/lenovo_and_google_unveil_first_standalone_daydream_vr_headset-news-29081.php

Tagi: gogle vr google headset vr lenovo technologie vr