Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2017 19:28
Oculus Go zaprezentowany. Znamy cenę, wstępną datę premiery i szczegóły urządzenia
1700V

Oculus Go zaprezentowany i nowa cena Oculus Rift. Poznaliśmy szczegóły urządzenia

Na właśnie odbywającym się Oculus Connect 4 zaprezentowano Oculus Go. Nowe urządzenie dla wirtualnej rzeczywistości zadebiutuje na rynku już na początku przyszłego roku. Sprzęt zaprezentował sam Mark Zuckerberg.

Mark Zuckerberg miał okazję pojawić się na Oculus Connect 4. Twórca Facebooka otworzył imprezę i przedstawił światu Oculus GO.

Oculus przygotowuje nowe gogle VR. Firma stawia na dobrą cenę i samodzielność

W lipcu pojawiły się pierwsze plotki o nowym urządzeniu od Oculus VR. Nie musieliśmy długo czekać na prezentację urządzenia, które zadebiutuje już wkrótce. Oculus Go trafi na półki sklepowe w pierwszych miesiącach 2018 roku w cenie 199 dolarów (około 724 zł).

Oculus Go jest wyjątkowo lekkim urządzeniem, które nie wymaga do korzystania smartfonu, a użytkownicy nie będą zmuszeni do przewodowego podłączenia z komputerem PC. Firma określa gogle jako „nową generację VR”To samodzielne urządzenie.

Maszyna jest podobno idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy zamierzają oglądać filmy, grać w gry i cieszyć się rozgrywką w wirtualnej rzeczywistości.

Hugo Barra umiejscowił Oculus GO „w słodkim środku” pomiędzy PC a mobilnym doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości. Gogle zostaną wyposażone w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2560x1440 oraz soczewki „nowej generacji” (zmniejszony odblask). Producent zadbał o wbudowany system audio.

Na wydarzeniu potwierdzono również nową cenę Oculus Rift z Oculus Touch – zestaw od dzisiaj kosztuje 399 dolarów.

Tagi:

Nie przegap