Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.01.2018 16:29
Overwatch League startuje. Poznajcie najważniejsze informacje o wielkiej lidze
573V

Overwatch League startuje. Poznajcie najważniejsze informacje o wielkiej lidze

Włodarze Blizzarda długo czekali na ten dzień. Za kilka godzin rozpocznie się pierwszy sezon Overwatch League, który ma zbliżyć esport do sportu. W tej wiadomości znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące rozgrywek.

Overwatch League to nie jest zwykły turniej w grę wideo. Blizzard zdecydował się stworzyć globalną ligę, w której wezmą udział drużyny reprezentujące miasta z Azji, Europy oraz Ameryki Północnej. Korporacja idąc drogą zawodowego sportu z północnej Ameryki zdecydowała się na wybranie stałych drużyn, które będą brać udział w regularnych sezonach – nie będzie spadków/awansów jak w innych turniejach esportowych. Każda drużyna biorąca udział w zawodach jest wspierana przez sponsora, a gracze mają zapewnione kontrakty na rok – otrzymują wypłaty, zasiłki i część wygranych. Pula nagród w pierwszym sezonie wynosi 3,5 mln dolarów.

Posiadacze PlayStation dominują na Pornhub. Nintendo Switch otrzyma wsparcie, a Polacy szukają Overwatch

W pierwszym sezonie Overwatch League zobaczymy 12 drużyn, które rozpoczną zmagania za kilka godzin. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się o 1:00 w nocy (ze środy na czwartek) i wszystkie mecze zobaczymy za pośrednictwem Twitcha – platforma zapłaciła Blizzardowi 90 mln dolarów za wyłączne prawa do transmisji.

Tak prezentuje się pełna lista drużyn z pierwszego sezonu Overwatch League:

 • Boston Uprising (Kraft Group)
 • Dallas Fuel (Team Envy)
 • Florida Mayhem (Misfits)
 • Houston Outlaws (OpTic Gaming)
 • London Spitfire (Cloud9)
 • Los Angeles Gladiators (Stan i Josh Kroenke)
 • Los Angeles Valiant (Immortals)
 • New York Excelsior (Jeff Wilpon i SterlingVC)
 • Philadelphia Fusion (Comcast Spectacor)
 • San Francisco Shock (NRG eSports)
 • Seoul Dynasty (Kevin Chou)
 • Shanghai Dragons (NetEase)

A tak harmonogram dnia otwarcia:

 • 11 stycznia, 1:00 czasu polskiego – San Francisco Shock kontra Los Angeles Valiant
 • 11 stycznia, ok. 3:00 czasu polskiego – Shanghai Dragons kontra Los Angeles Gladiators
 • 11 stycznia, ok. 5:00 czasu polskiego – Dallas Fuel kontra Seoul Dynasty

Drużyny miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w przedsezonowych spotkaniach, jednak najważniejsza rywalizacja dopiero się rozpoczyna. Pierwsza faza turnieju zostanie zakończona 20 maja, a później rozpoczną się play-offy, z których najlepsze formacje trafią do Wielkiego Finału.

Kilka słów na temat wydarzenia powiedział Mike Morhaime, główny dyrektor operacyjny i współzałożyciel spółki Blizzard Entertainment:

„Overwatch League powstała, aby zapewniać niesamowite i wyjątkowe przeżycia graczom, drużynom i fanom. Jesteśmy pewni, że dzięki 12 drużynom światowej klasy, które reprezentują miasta z Azji, Europy i Ameryki Północnej, inauguracyjny sezon ligi zmieni patrzenie na e-sport i stanie się wielkim świętem całej społeczności zgromadzonej wokół gry Overwatch.”

Swoje trzy grosze dodał również Bobby Kotick, główny dyrektor operacyjny koncernu Activision Blizzard:

„Naszą misją jest zbliżanie ludzi z całego świata poprzez niesamowitą rozrywkę. Inauguracja Overwatch League zapewni naszym najlepszym profesjonalnym graczom szansę zainspirowania zaangażowanej publiczności na całym świecie. 10 stycznia jest historycznm dniem dla esportu i jesteśmy bardzo wdzięczni właścicielom drużyn, partnerom medialnym, sponsorom, a przede wszystkim naszym zawodnikom za ich kluczową rolę w tworzeniu Overwatch League.”

Fani Overwatch już mogą zaopatrzyć się w nowe skórki, które oczywiście zawierają barwy poszczególnych drużyn. Dodatkowo na urządzenia mobilne trafiła aplikacja, która pozwoli zainteresowanym śledzić wydarzenia z Overwatch League oraz nawet oglądać mecze. Pliki pobierzecie dzięki następującym odnośnikom:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Blizzard Overwatch overwatch league