Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 15:36
Razer Project Linda, Mamba HyperFlux, Firefly HyperFlux i Nommo Pro. Poznajcie nowości korporacji
701V

Razer Project Linda, Mamba HyperFlux, Firefly HyperFlux i Nommo Pro. Poznajcie nowości korporacji

Razer wciąż stara się zachwycać klientów najróżniejszymi produktami i firma właśnie zaprezentowała pięć urządzeń. Najciekawszą propozycją wydaje się hybryda smartfonu z laptopem, która może zainteresować wielu sympatyków nowinek technologicznych.

Na właśnie trwających targach CES 2018 nie zabrakło przedstawicieli korporacji Razer, którzy ujawnili serię nowych produktów. Urządzenia trafią na rynek w kolejnych miesiącach, a już dzisiaj poznacie sporo ciekawostek dotyczących sprzętu.

A8F, X900F, LSPX-A1 Projector, AIBO, WF-SP700N i więcej. Nowości Sony na CES 2018

Razer Project Linda – czyli połączenie smartfonu z laptopem to jedna z największych ciekawostek zaprezentowanych podczas CES 2018. Firma zdecydowała się wykorzystać moc Razer Phone, który możemy włożyć do laptopa i stworzyć tym samym hybrydę z ekranem 13,3”. Smartfon w tej sytuacji ląduje w miejscu na touchpad i spełnia jego zadanie – jest to jednocześnie dusza urządzenia, bo propozycja Razera jest napędzana procesorem Qualcomm Snapdragon 835 i 8GB Pamięci RAM.

Klienci w tym wypadku otrzymają pełnowymiarową, wbudowaną klawiaturę z podświetleniem Razer Chroma, a hybryda charakteryzuje się grubością 15 mm i wagą na poziomie 1,25 kg. Producent zadbał o dotykowy ekran Quad HD o wielkości 13,3 cala z odświeżeniem 120 Hz, baterię o pojemności 53,6 Wh (nie tylko zasila sprzęt, ale może ponad trzykrotnie naładować telefon), 200 GB pamięci, 3,5mm gniazdo audio jack, mikrofon, kamerę 720p, USB-A oraz USB-C.

Tak o hybrydzie wypowiedział się współtwórca i CEO firmy Razer, Min-Liang Tan:

„Zaawansowani użytkownicy systemu Android oraz wielbiciele laptopów poszukują wysokiej wydajności w małej, mobilnej formie. To pragnienie spełniamy dzięki naszym wielokrotnie nagradzanym laptopom i Razer Phone. Project Linda łączy to, co najlepsze z obu światów. Wprowadzając większy ekran i fizyczną klawiaturę do środowiska Android intensyfikujemy doświadczenia płynące z grania oraz zwiększamy wydajność pracy.”

Razer Mamba HyperFlux oraz Razer Firefly HyperFlux – Razer również zdecydował się zaoferować bezprzewodową mysz pozbawioną baterii (Mamba HyperFlux), która działa dzięki podkładce (Firefly HyperFlux). Oba urządzenia zostały przygotowane dzięki technologii HyperFlux Wireless Power, dzięki której lekką i pozbawioną baterii mysz przewodową można ładować w locie za pomocą dedykowanej podkładki. Gracze w tej sytuacji otrzymają bardzo lekką i zarazem gamingową myszkę, a jednocześnie urządzenie zostało wyposażone w technologię Adaptive Frequency Technology (AFT) –zapewnia ona najlepszą możliwą jakość sygnału pomiędzy myszą a komputerem, dzięki pracy w zawsze najsilniejszych i pozbawionych zakłóceń częstotliwościach w paśmie 2,4 GHz. Mysz oferuje czułość na poziomie 16 000 DPI i precyzyjny sensor optyczny 5G. Podkładka natomiast posiada podświetlenie RGB i została przygotowana z dwustronnej konstrukcji: twarda i miękka – w zależności od oczekiwań graczy.

Min-Liang Tan w następujących słowach zapowiedział urządzenia:

„Inne firmy starają się wprawdzie rozwijać bezprzewodowe systemy ładowania myszy, ale nie były w stanie osiągnąć prawdziwej bezprzewodowej mocy, ponieważ ich urządzenia nadal muszą korzystać z baterii. HyperFlux Wireless Power Technology to przełom, jeśli chodzi o bezprzewodowe granie. Gracze nie są już zdani na łaskę kabla lub baterii. Zamiast tego otrzymują wolność od kabli i całkowicie bezprzewodową myszkę gamingową o niespotykanie niskiej wadze”.

Razer Nommo i Nommo Pro – na zakończenie otrzymaliśmy informacje o nowej linii głośników. Nammo Pro to zestaw 2.1 z systemem Dolby Virtual Speaker, a Nammo oferuje głośniki 2.0. Stworzone urządzenia mają zapewnić graczom jak najlepsze odczuwanie środowiska gier, a zestaw Nommo Pro zawiera głośniki wysokotonowe Independent Tweeters, zdolne wyłapać nawet najdrobniejsze detale dźwięku w każdej grze. Tak oba urządzenia zapowiada producent:  

„Razer Nommo Pro to wysokiej jakości zestaw głośników 2.1, który zapewnia wyjątkowo mocny dźwięk z szerokim zakresem, głębią i czystością. System otrzymał certyfikat THX, co zbliża go do najwyższych standardów dźwięku kinowego. Głośniki powstały w oparciu o technologię Dolby Virtual Speaker, gwarantującą dodatkową warstwę immersji za pomocą symulacji dźwięku 5.1. Pokryte kevlarem przetworniki głośników głównych zapewniają mocne tony średnie, podczas gdy niezależne głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką dostarczają delikatne i zrównoważone tony wysokie. Cylindryczny subwoofer, dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu, wspomaga przepływ powietrza i kreuje tym samym spójne i głębokie tony. Zestaw Razer Nommo Pro jest wyposażony w złącze USB, Bluetooth, optyczne, a także 3,5 mm jack  oraz panel kontrolny, sterujący głośnością i źródłem dźwięku. Ustawieniami korektora graficznego oraz poziomami tonów niskich można zarządzać poprzez Razer Synapse 3 (beta), a aplikacja mobilna „Nommo Pro” jest już dostępna w wersji na Android i iOS. Użytkownicy mogą włączyć Spotify lub inne aplikacje odtwarzające muzykę na urządzaniach mobilnych i poprzez Bluetooth odsłuchiwać je bezpośrednio przez głośniki.Razer Nommo Pro jest wspierany przez system Razer Chroma, pozwalający na podświetlanie urządzenia za pomocą palety 16.8 miliona kolorów.

Razer Nommo to zestaw głośników 2.0 do codziennego użytku, wyposażony w technologię, pozwalającą na uzyskanie pełnozakresowego dźwięku o odpowiedniej mocy i wyrazistości dzięki 3-calowym przetwornikom z włókna szklanego (Custom Woven Glass Fiber). Wydłużone tunele basowe generują większą liczbę niskich tonów, redukując przy tym zniekształcenia przy wysokich poziomach głośności. Aby zapewnić większą wszechstronność dźwięku Razer Nommo wyposażono w funkcję  kontroli basu (Automatic Gain Control), która pomaga zachować integralność basów. Dodatkowo, funkcja ta pozwala także na odpowiednie dopasowanie ustawień korektora graficznego tak, aby wzmocnić wyrazistość dźwięków przy niskich poziomach basów i zrównoważyć wysokie i niskie tony przy wyższych poziomach basów. Dostępna jest również także wersja Razer Nommo Chroma z interfejsem USB, wbudowanym DAC-em oraz systemem podświetlania Chroma.”

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: