Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 03:25
A8F, X900F, LSPX-A1 Projector, AIBO, WF-SP700N i więcej. Nowości Sony na CES 2018
1537V

A8F, X900F, LSPX-A1 Projector, AIBO, WF-SP700N i więcej. Nowości Sony na CES 2018

Dla wielu jedna z najważniejszych konferencji podczas CES 2018 rozpoczęła się o godzinie 2:00, a w tym miejscu znajdziecie najważniejsze informacje oraz zapowiedzi. Poznajcie nowości przygotowane przez Sony na kolejne miesiące

Kazuo Hirai – szef i dyrektor generalny Sony Corporation – otworzył konferencję Sony na CES 2018. Na dobry początek otrzymaliśmy kilka podstawowych informacji, jednak po kilku minutach rozpoczęły się konkrety.  

PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem podczas świąt. Sony chwali się rezultatami

A8F 4K HDR TV – to drugie podejście Sony do OLED-a. Tym razem korporacja stawia na „powrót do wzornictwa” i „tradycyjny design telewizora”. Urządzenie trafi na rynek w 55 i 65-calach, a największą zmianą względem poprzedniego modelu jest wysuwany stojak. Japończycy oferują wsparcie HDR10, Dolby Vision, a całość jest napędzana nowoczesnym procesorem X1 Extreme, który „dokładnie steruje ogromną liczbą pikseli i rozszerza możliwości OLED-a w zakresie dostarczania znakomitego obrazu HDR 4K”. Sprzęt ponownie wykorzystuje technologię Acoustic Surface (identycznie jak ubiegłoroczny A1E) i oferuje głośnik na całym ekranie.

Aktualizacja poprzednich modelów – jeśli posiadacie telewizory Sony z ubiegłego roku, to Japończycy potwierdzili chęć aktualizacji urządzeń, dzięki którym otrzymacie wsparcie Dolby Vision.

X900F – to nowa linia telewizorów z matrycą LED, który zaoferuje obraz o przekątnej 85, 75, 65, 55 i 49-cali. Sony w tym wypadku zadbało o „poprawę płynności ruchu” dzięki nowej technologii – X-Motion Clarity zapewni „płynność obrazu podczas szybkiej akcji”. W nowym modelu również pojawi się procesor X1 Extreme, ale producent przygotował również o X-tended Dynamic Range PRO 6x, czyli propozycję, która ma wyrównać różnicę względem wyświetlacza OLED i LED LCD. Propozycja zajmuje się w głównej mierze upiększeniem materiałów z HDR.  Japończycy zadbali o wsparcie standardów HDR10 i Dolby Vision.

LSPX-A1 Projector – najdziwniejszy sprzęt Sony na CES 2018 lub najciekawszy…? Jest to projektor 4K, który został wyceniony na „zaledwie” 30 000 dolarów. Urządzenie zaprezentuje zupełnie nową jakość kina domowego i oferuje obraz do 120-cali z maksymalną jasnością obrazu na poziomie 2500 lumenów. Maszyna wygląda niczym szafka i posiada Glass Sound Speaker, czyli specjalny głośnik generujący dźwięk w 360 stopniach – tak naprawdę zamontowano w nim trzy głośniki średniotonowe oraz oddzielny subwoofer. „Centralka” została zaprojektowana w taki sposób, by dobijać dźwięk od ściany, która znajduje się przed projektorem – ma to podobno zapewnić kapitalny dźwięk.

AIBO – nowa wersja robota-psa zaprojektowana przez Sony. Pierwszy model trafił na rynek w 1999 roku, jednak Japończycy chcą udoskonalać „czworonoga” oferując klientom niezapomnianą radość i wyjątkowe funkcje. W styczniu 2006 roku korporacja porzuciła markę, ale teraz nadciąga „nowa jakość” sztucznej inteligencji. Pupil zawiera dwa OLED-y (oczy), obsługuje Wifi, zbiera dane z chmury i posiada baterię na około 2 godziny zabawy. Cena? 1700 dolarów, premiera w Japonii w przyszłym tygodniu.

HT-Z9F Soundbar – pierwszy na świecie 3.1 soundbar z systemem Dolby Atoms. Urządzenie zostało wycenione na 899 dolarów i obsługuje „wirtualny dźwięk cyfrowy 3D”. Klienci mogą sięgnąć po tańszy model (HT-X9000F – 2.1 za 599 dolarów), a oba sprzęty trafią na półki sklepowe wiosną 2018 roku.

WF-SP700N, WI-SP600N, WI-SP500 – trzy modele słuchawek za 180, 150 i 80 dolarów. Pierwszy (najdroższy model) to w pełni bezprzewodowy sprzęt, kolejny posiada „opaskę na szyję”, a ostatni normalne przewody. Wszystkie modele oferują konstrukcję odporną na pot (IPX4) oraz funkcję Extra Bass. Sony stawia na aktywne eliminowanie szumów, ale urządzenia posiadają również tryb, dzięki któremu użytkownik będzie dokładnie słyszał dźwięk z otoczenia (dzięki aplikacji Sony Headphones Connect) – pozwoli to biegać w terenie bez obawy o zdrowie. WF-SP700N pozwoli na słuchanie muzyki przez około 3 godziny na jednym ładowaniu, jednak w zestawie znajdą się dwa dodatkowe zestawy baterii, które łatwo wymienimy i tym samym będziemy korzystać ze sprzętu przez 9 godzin. Sony zapewni integrację z Google Assistant dzięki przyszłej aktualizacji. Pozostałe modele oferują 6 (WI-SP600N) i 8 (WI-SP500N) godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu.

Na zakończenie przypomnę – wcześniej informowaliśmy o trzech modelach smartfonów Xperia. Wszystkie szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: ces CES 2018 PlayStation 4 Sony