Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 01:35
PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem podczas świąt. Sony chwali się rezultatami
1377V

PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem podczas świąt. Sony chwali się rezultatami

Japończycy nie zmarnowali świątecznej gorączki. Gracze bardzo chętnie sięgali po PlayStation 4, gry oraz dołączali do subskrypcji PlayStation Plus. Sony ujawniło oficjalne dane, które prezentują się fantastycznie.

Sony nie może narzekać na brak zainteresowania PlayStation 4. Produkcje wydane w 2017 roku i nadciągające perełki z 2018 roku zachęcają klientów do sięgania po japoński sprzęt. Ostatnie miesiące były dla korporacji wyjątkowo owocne.

Najlepiej sprzedające się gry na PS VR - polska gra podbija listę

Sony potwierdziło sprzedaż ponad 5,9 miliona egzemplarzy PlayStation 4 podczas świątecznego okresu. Jest to rezultat wygenerowany przez graczy na całym świecie – warto zaznaczyć, że urządzenie jest dostępne 127 krajach i 6 regionach.

W konsekwencji klienci PlayStation nabyli już ponad 73,6 miliona egzemplarzy PlayStation 4 do 31 grudnia 2017 roku! Należy zaznaczyć, że gracze podczas świąt nabyli ponad 55,9 miliona gier na PlayStation 4 w sklepach stacjonarnych oraz na PlayStation Store. Do końca 2017 roku klienci kupili 645 milionów produkcji na PS4.

„Dzięki nieustającemu wsparciu naszych fanów na całym świecie, mamy zaszczyt ogłosić niezwykłą sprzedaż w okresie świątecznym.”

Powyższe słowa wypowiedział John Kodera – prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment – który podkreślił, że liczba subskrybentów PlayStation Plus wzrosła do 31,5 miliona graczy, a sklep PlayStation Store odnotował największą miesięczną sprzedaż w grudniu 2017 roku w swojej historii.

„Chciałbym wyrazić wdzięczność dla naszej społeczności i dla naszych partnerów za pomoc w osiągnięciu tak fenomenalnych kamieni milowych. Obiecujemy, że nasze niezachwiane zaangażowanie przyniesie naszym fanom więcej niesamowitych wrażeń, włączając w to ekskluzywne gry i innowacyjne usługi sieciowe, ponieważ PlayStation 4 nadal rozwija się jako najlepsze miejsce do grania.” – kontynuował Kodera.

Mimo tak pozytywnych wyników warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku Sony potwierdziło sprzedaż PlayStation 4 6,2 miliona egzemplarzy podczas świątecznego okresu. Jednocześnie korporacja zaliczyła wzrost zainteresowania grami (z 50,4 miliona na 55,9 miliona).  

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: