Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 22:54
Vive Pro i Vive Adaptor od HTC Vive to „nowa jakość” w najwyższej klasie VR
1575V

Vive Pro i Vive Adaptor od HTC Vive to „nowa jakość” w najwyższej klasie VR

HTC właśnie potwierdziło krążące od dawna plotki. Firma zaprezentowała nowe gogle VR, które zaoferują nową jakość wirtualnej rzeczywistości. Poznajcie Vive Pro oraz Vive Wireless Adaptor. 

Od wielu miesięcy pojawiały się spekulacje, według których już w 2018 roku pojawią się na rynku gogle do wirtualnej rzeczywistości oferujące nową jakość. Nie musieliśmy długo czekać na konkrety, ponieważ HTC zaprezentowało na targach CES 2018 dwa urządzenia.

Samsung prezentuje 146-calowy telewizor MicroLED. Dzisiaj konferencja na CES 2018

Vive Pro to ulepszone gogle HTC Vive przygotowane dla największych entuzjastów wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie posiada dwa kolorowe wyświetlacze zapewniające rozdzielczość obrazu na poziomie 2880 x 1600p – jest to 78% wzrost wydajności względem poprzedniego modelu.

Producent zapewnia, że sympatycy wirtualnej rzeczywistości mogą liczyć na zwiększoną przejrzystość tekstu, grafiki oraz ogólnej rozgrywki – wszystko będzie ostrzejsze. Urządzenie posiada nawet wbudowane i zarazem zintegrowane wysokiej jakości słuchawki ze wzmacniaczem, które zapewnią graczom fantastyczne wrażenia i „bogactwo dźwięku”. Inżynierowie zadbali również o dopracowanie opaski, dzięki której sprzęt lepiej leży na głowie, a dodatkowo gogle zostały odpowiednio „odciążone”. Urządzenie posiada również podwójne mikrofony z aktywną eliminacją szumów oraz dwie kamery skierowane do przodu, które zostaną wykorzystane przez programistów.  

Propozycja jest skierowana dla największych fanów VR, którzy liczą na najlepszą jakość wirtualnej rzeczywistości.

Brzmi świetnie? To dopiero początek rewelacji. HTC przygotowało Vive Wireless Adaptor, czyli specjalny adapter, który podłączymy do HTC Vive i Vive Pro – sprzęt pozwoli na bezprzewodową rozgrywkę! Twórcy zapewniają brak jakichkolwiek zakłóceń w paśmie 60 Ghz, czyli mniejsze opóźnienie i lepszą wydajność. „Nakładka” trafi do klientów w III kwartale 2018 roku.

Korporacja zadbała również o wielką aktualizację Viveport VR – zdaniem HTC na nowo zostanie zdefiniowane odkrywanie treści i doświadczenia VR. Zamiast tradycyjnego katalogu z aplikacjami 2D, teraz otrzymamy prawdziwą, nową jakość wirtualnej rzeczywistości.

HTC Creative Labs potwierdziło również poprawę Vive Video – użytkownicy mogą liczyć na lepsze przeglądanie filmów, większą bibliotekę, nowe funkcje, lepszy interfejs i integrację z zawartością z Vimeo.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: ces CES 2018 HTC Vive vive adaptor vive pro