Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 17:01
Samsung prezentuje 146-calowy telewizor MicroLED. Dzisiaj konferencja na CES 2018
2352V

Samsung prezentuje 146-calowy telewizor MicroLED. Dzisiaj konferencja na CES 2018

Samsung nie zamierza przyglądać się konkurencji i stworzył własną technologię, która ma w kolejnych latach podbić rynek. Firma na targach CES 2018 ujawniła 146-calowy telewizor i urządzenie imponuje pod wieloma względami.

O godzinie 23:00 rozpocznie się konferencja Samsunga na CES 2018. Podczas wydarzenia otrzymamy informacje o między innymi Samsungu S9, czy też zobaczymy Notebook 7 Spin.

Nvidia z 65-calowym monitorem 4K HDR dla graczy. Idealny sprzęt dla gamingowych maniaków

Mogę jednak śmiało przypuszczać, że jednym z najważniejszych urządzeń ujawnionych podczas imprezy jest 146-calowy telewizor wyposażony w matrycę MicroLED. Technologia stworzona przez Koreańczyków ma w kolejnych latach zrewolucjonizować rynek.

Ogromny rozmiar to tylko początek pozytywnych wieści, ponieważ Samsung jest przekonany, że może tworzyć matryce o dowolnych rozmiarach (kupimy również mniejsze MicroLED-y), a dodatkowo urządzenie posiada modułową konstrukcję – użytkownik otrzyma możliwość dokładania kolejnych „paneli”, dzięki którym powiększy swój obraz.

MicroLED od Samsunga to „niesamowita jasność, pokryjcie kolorów i poziomy czerni”, diody samodzielnie emitujące światło (technologia podobna do OLED), obsługa HDR (maksymalna jakość 2000 nitów) i pełne pokrycie palety DVI-P3. Premiera odbędzie się dopiero pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku, jednak bez wątpienia warto przyglądać się tej propozycji.

Źródło: https://www.digitaltrends.com/home-theater/samung-microled-tv-and-85-inch-qled-tv-first-look/

Tagi: microled Samsung telewizor