Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.01.2018 12:57
Grand Theft Auto V jest nieśmiertelne. Gra wróciła na podium w UK po 4 latach od premiery
5776V

Grand Theft Auto V jest nieśmiertelne. Gra wróciła na podium w UK po 4 latach od premiery

Chart-Track ujawniło najnowsze dane dotyczące rynku brytyjskiego. Dzięki temu możemy przyjrzeć się, jak wyglądał ranking sprzedaży w pierwszym tygodniu 2018 roku.

Po 9 tygodniach przebywania na pierwszym miejscu rankingu Call of Duty: WWII w końcu ustępuje pola FIFA 18. GfK Chart-Track przypomina, że Modern Warfare 2 mogło się również pochwalić 9 tygodniami prowadzenia pod rząd w brytyjskim rankingu, w 2009 roku. Jeśli chodzi o FIFA 18, to gra sportowa EA znajdowała się ostatni raz na szczycie listy Chart-Track w październiku.

Kody do GTA V

Przy pewnym zastoju wydawniczym na podium wraca też jeszcze jeden mocny (a właściwie nieśmiertelny) gracz. To Grand Theft Auto V, które wdrapało się na miejsce 3. Wg statystyk GfK Chart-Track GTA V spędziło już 191 tygodni od czasu swojej premiery w czołówce listy, czyli w top 10 brytyjskich bestsellerów. GTA V było notowane poniżej 10 pozycji tylko w trakcie 34 tygodni od swojej premiery.

EA może być chyba zadowolone z wyników The Sims 4, które trafiło na rynek w listopadzie i powoli, ale regularnie pnie się w rankingu. Obecnie gra zajmuje 6 pozycję.

Ranking sprzedaży gier na rynku brytyjskim (ostatni tydzień):

1    FIFA 18
2    Call of Duty: WWII
3    Grand Theft Auto V
4    Assassin's Creed Origins
5    Star Wars Battlefront
6    The Sims 4
7    PlayerUnknown's Battlegrounds
8    Super Mario Odyssey
9    The Legend of Zelda: Breath of the Wild
10    Forza Motorsport 7

Tagi: Grand Theft Auto V gta v ranking wyniki sprzedaży