Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.01.2018 10:31
Blade Runner 3 na horyzoncie? Ridley Scott ma już plan kontynuacji
2397V

Blade Runner 3 na horyzoncie? Ridley Scott ma już plan kontynuacji

O powodzeniu komercyjnym filmu Blade Runner 2049 krążyły w okolicach premiery mało radosne komunikaty. Czy jest zatem szansa na powstanie kolejnej odsłony tej cyberpunkowej sagi?

Patrząc na wyniki finansowe filmu, który zadebiutował w kinach 6 października 2017 roku, producenci nie mają wielkich powodów do optymizmu. Serwis BoxOfficeMojo podaje, że Blade Runner 2049 wygenerował w kinach całego świata 258 milionów dolarów (w USA tylko 92 milionów). Wg specjalistów branży filmowej to wynik poniżej oczekiwań Warner Bros. Budżet nowego Łowcy Androidów wyniósł przynajmniej 150 milionów dolarów.

Blade Runner 2049 miał być dłuższy o prawie 1 godzinę

Czy zatem jest szansa na kontynuację Blade Runner 2049? Okazuje się, że tak. Bardzo chce tego sam Ridley Scott. Producent nowego filmu udzielił wywiadu Digital Spy, w którym powiedział, że nie tylko myśli o stworzeniu trzeciego Blade Runnera. Ridley Scott ma już nawet w głowie dokładny pomysł, jak ta kontynuacja ma wyglądać. Trzeba by teraz tylko dopracować i rozwinąć rzeczoną koncepcję.

Ridley Scott reżyserował Łowcę androidów z 1982 roku, a po latach wystąpił w roli producenta w Blade Runner 2049. Reżyserem nowego filmu był Denis Villeneuve, który świetnie sprawdził się w tej roli, tworząc jeden z lepszych filmów science fiction w historii gatunku. Dzieło ma raczej otwarte zakończenie, które aż prosi się o kontynuację, więc teraz wszystko zależy pewnie od Warner Bros., by dało marce zielone światło.

Przy okazji warto przypomnieć, że Ridley Scott bierze na siebie pewne niedomagania Blade Runner 2049. W grudniu 2017 r. Ridley Scott stwierdził, że film wyszedł mu zbyt długi (produkcja trwa 163 minuty).

"Film wyszedł faktycznie zbyt długi. Cholera, większość scenariusza była moja, więc to w sporej mierze moja wina".

Źródło: http://www.digitalspy.com/movies/blade-runner/news/a846834/ridley-scott-has-plans-another-blade-runner-sequel/

Tagi: