Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2018 20:33
Apple ma również problemy z procesorami. Wszystkie Maki i urządzenia z iOS narażone na ataki
1603V

Apple ma również problemy z procesorami. Wszystkie Maki i urządzenia z iOS narażone na ataki

Wyznawcy marki Apple również mogą mieć problem z atakami Spectre i Meltdown. Korporacja zabrała oficjalny głos i poinformowała, że wszystkie urządzenia z iOS oraz Maki posiadają luki w zabezpieczeniach.

Wczoraj informowałem naszych czytelników o dużych problemach Intela. Firma potwierdziła lukę w zabezpieczeniach swoich procesorów, które są podatne na ataki Spectre i Meltdown. Korporacja przygotowała stosowną aktualizację, jednak według przedstawionych danych, niektórzy użytkownicy komputerów mogą odczuć niedogodności związane ze spadkami wydajności CPU.

Intel walczy z wielkim błędem, cena akcji firmy spada, a prezes zarobił miliony dolarów

Apple długo czekało na potwierdzenie problemów związanych z procesorami, lecz w oficjalnym komunikacie wydanym przez korporację pojawia się ostrzeżenie przed instalowaniem aplikacji z nieoficjalnego źródła. Najlepszym sposobem uniknięcia problemów jest oczywiście pobieranie plików przez App Store.

Koncern potwierdził wprowadzenie stosownych łatek, które poprawiają bezpieczeństwa dla systemów iOS 11.2, Mac OS 10.13.2, a także tvOS 11.2 (ochrona użytkowników przez Meltdown). Jednocześnie klienci mogą oczekiwać poprawek do przeglądarki Safari na wszystkich urządzeniach – w wersji na komputery oraz urządzenia mobilne (ochrona użytkowników przez Spectre). Aktualnie jedynie zegarki Apple Watch nie są dotknięte problemami i w tym wypadku nie powinniśmy się niczego obawiać.

"Problem dotyczy wszystkich systemów Mac i urządzeń z systemem iOS, ale obecnie nie ma żadnych zgłoszonych przypadków. Te problemy dotyczą wszystkich współczesnych procesorów i mają wpływ na prawie wszystkie urządzenia komputerowe i systemy operacyjne."

Zdaniem Apple w wypadku urządzeń tej korporacji nie musimy obawiać się pogorszenia wydajności komputerów, tabletów, czy też smartfonów – jest to na pewno bardzo dotkliwa sytuacja, ponieważ już wcześniej korporacja przyznała się do spowolniania starszych sprzętów (tutaj szczegóły https://www.ppe.p(...)tow.html).  

W tej sytuacji jeśli posiadacie urządzenia Apple, powinniście zadbać o stosowne aktualizacje.

Źródło: https://support.apple.com/pl-pl/HT208394

Tagi: Apple cpu intel