Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2018 16:04
SCUM stawia na realizm. Twórcy Serious Sam przesadzają?
2815V

SCUM stawia na realizm. Twórcy Serious Sam przesadzają?

W pierwszych miesiącach 2018 roku na rynku ma zadebiutować SCUM. Jest to intrygująca survivalowa gra akcji przygotowana przez deweloperów odpowiedzialnych za serię Serious Sam. Dzisiaj możemy spojrzeć na nowy materiał promujący tytuł.

SCUM to gra akcji z elementami survivalu przygotowana przez studio Croteam, czyli twórców serii Serious Sam. Autorzy zdecydowali się przedstawić graczom opowieść, w której zainteresowani wcielą się w więźniów.

PlayerUnknown's Battlegrounds. Gameplay w wersji mobilnej i porównanie z Xbox One X

SCUM zaprosi graczy do fikcyjnej rzeczywistości, w której każdy Kowalski uwielbia oglądać mocne reality show. Ludzie nie zamierzają tracić czas na kolejne odcinki Warsaw Shore, ponieważ chcą znacznie mocniejszych wrażeń. Właśnie dla nich powstał program telewizyjny zatytułowany SCUM, który jest przygotowany przez stację telewizyjną TEC 1. W tej propozycji grupa skazańców trafia na wyspę Bagne de Cayenne i rozpoczyna się walka o przetrwanie.

Gracz wcielając się w jednego z więźniów, czy też jak kto woli: „uczestnika zabawy”, musi nie tylko szukać broni, pancerzy, czy też jedzenia, ale również szkolić swoje umiejętności. Protagonista nie potrafi od początku idealnie strzelać z AK47, czy też hakować wszystkich systemów, ale dzięki nauce podnosi wiedzę oraz rozwija zdolności.

Twórcy już wcześniej zapowiedzieli, że zamierzają w SCUM zaoferować wiele realistycznych systemów, jednak poniższa prezentacja jest odrobinę… Zaskakująca. Niektórzy gracze twierdzą nawet, że autorzy przesadzają.

W produkcji każde zamoczone ubranie zwiększa swoją wagę i nawet nakładając suchą koszulkę pod mokrą bluzę zaobserwujemy zmianę ciężaru ciała. Z tego powodu wskakując do jeziora najlepszym rozwiązaniem jest ściągnięcie ubrań i pozostawienie swojego dobytku na brzegu… Tylko czy ktoś odważy się na taki manewr w świecie pełnym psychopatów?  

Źródło: YouTube.com

Tagi: