Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2018 14:03
PlayerUnknown's Battlegrounds. Gameplay w wersji mobilnej i porównanie z Xbox One X
2702V

PlayerUnknown's Battlegrounds. Gameplay w wersji mobilnej i porównanie z Xbox One X

Bluehole Studios ma bardzo ambitne plany związane z PlayerUnknown's Battlegrounds. Firma rozważa stworzenie serialu, filmu, jednocześnie dopracowuje trzy wersje produkcji. Obok edycji na PC oraz Xboksa One, powstaje gra na smartfony, która jest testowana przez pierwszych graczy. Zobaczcie gameplay z PlayerUnknown’s Battlegrounds : Army Assault Mobile.

PlayerUnknown’s Battlegrounds : Army Assault Mobile w prostych słowach to „PUBG na smartfony i tablety”. Twórcy mają ambitny plan, ponieważ produkcja ma osiągnąć olbrzymi sukces na kolejnych platformach i stać się jednym z najważniejszych premier na urządzeniach mobilnych w 2018 roku.

PlayerUnknown's Battlegrounds działa znacznie lepiej dzięki aktualizacjom na Xbox One i Xbox One X

Mały PUBG oferuje znaną rozgrywkę. Na początku grupa graczy wpada na mapę-lobby, gdzie odbywa się odliczanie, po chwili wszyscy wyskakują z samolotów i rozpoczyna się poszukiwanie broni oraz sprzętu. Po kilku minutach mapa zaczyna się zmniejszać przez barierę, a gracze muszą wykazać się umiejętnościami i eliminować napotkanych przeciwników.

Tytuł w wersji mobilnej został zapowiedziany w ubiegłym roku i przez święta zdecydowałem się sprawdzić kilka klonów – zapytacie czy to ma w ogóle sens? Szczerze mówiąc ma. Nie grałem przez wiele godzin, ale nawet „podróbki” sprawiły mi trochę frajdy, więc przy odpowiednim dostosowaniu, usunięciu wszystkich błędów i dopracowaniu serwerów, mały PUBG może w 2018 roku zamieszać.

Aktualnie nie wygląda to dobrze – poniżej znajdziecie kilka fragmentów rozgrywki – ale musicie pamiętać, że to wciąż bardzo wczesna faza projektu. Na deser dorzucam materiał jednego z naszych czytelników – Cycu porównał mobilne wydanie z wersją na Xboksa One X. Tylko proszę bez spiny, to tylko i wyłącznie ciekawostka.

Tagi: Bluehole Studios gameplay PlayerUnknown's Battlegrounds