Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2018 15:31
LG OLED 8K o przekątnej 88”. Nadciąga nowa jakość obrazu
4118V

LG OLED 8K o przekątnej 88”. Nadciąga nowa jakość obrazu

W przyszłym tygodniu będziemy świadkami wielkiej imprezy w Las Vegas. Na CES 2018 zobaczymy sporo niezwykłych urządzeń, a jedną z ciekawostek na pewno jest propozycja LG Display. Firma przygotowała nową wersję swojego flagowego telewizora.

Jeśli wciąż nie zdecydowaliście się na dobry telewizor, macie sporo wolnej przestrzeni w domu, możecie „odrobinę” zaczekać, a jednocześnie posiadacie ponad 100 tysięcy złotych wolnej gotówki, to możecie rozważyć najnowszą opcję LG. Koreańczycy w przyszłym tygodniu zaprezentują LG OLED 8K, który ma okazać się prawdziwą rewolucją.

Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola w historii Stanów Zjednoczonych

Koreańczycy w ubiegłym roku pokazali „zaledwie” 77-calowy OLED o rozdzielczości 4K i po zaledwie 12 miesiącach zdecydowali się podbić stawkę. Najnowszy panel zaoferuje rozmiar 88 cali i 8K – mówimy tutaj o 7680 x 4320 pikseli (4x więcej niż 4K i 16x więcej od Full HD).

Inżynierowie z Korei przygotowali podobno wyjątkową technologię, która przy  tak wielkich rozmiarach telewizora zapewni utrzymanie odpowiednio wysokiej jakości podświetlenia ekranu na całej powierzchni.

Takie przyjemności nie są dostępne dla każdego śmiertelnika, bo już 77-calowy model można aktualnie zamówić za 14 999 dolarów, a możemy się spodziewać, że nowa wersja znacznie wywinduję cenę. Premiera odbędzie się prawdopodobnie dopiero na przełomie 2018 a 2019 roku, jednak konkretne informacje oraz stosowną prezentację zobaczymy dopiero w przyszłym tygodniu.

Tagi: 8k lg lg display lg oled