Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2018 10:57
I AM TUROK zabrzmi na Xbox One. PEGI zdradza plany Night Dive
620V

I AM TUROK zabrzmi na Xbox One. PEGI zdradza plany Night Dive

Remaster pierwszej części Turok z Nintendo 64 trafił na PC już w grudniu 2015 r.  Wygląda na to, że studio wreszcie dojrzało do wydania tego klasycznego hitu również na konsolach.

Już w marcu 2016 roku Night Dive zapowiadało, że chce, by remaster Turok: Dinosaur Hunter wskoczył również na Xbox One. Niestety firma nie wydała do dzisiaj żadnych konkretnych ogłoszeń na ten temat.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu dla fanów brutalnego łowcy dinozaurów. Okazuje się, że PEGI wlepiające kategorie wiekowe grom w Europie kilka dni temu sklasyfikowało Turok w wersji na Xbox One. PEGI uznało, że zawartość Turok jest odpowiednia dla osób, które skończyły 16 lat.

W przypadku Turok od Night Dive Studios słowem kluczowym jest "remaster” a nie „remake”. To tylko delikatnie odświeżona wersja hitu z 1997. Studio, które odpowiada za projekt wcześniej pracowało przy Strife: Veteran Edition oraz System Shock: Enhanced Edition.

Prawdopodobnie w najbliższym czasie usłyszymy też o remasterze Turok 2 na Xbox One. Night Dive stworzyło odświeżoną wersję Turok 2: Seeds of Evil na PC w marcu 2017 r.

Poniżej trochę gameplayu z pecetowej wersji remastera Turok.

Źródło: http://www.pegi.info/en/index/global_id/505/?searchString=Turok

Tagi: pc pegi remaster turok TUROK 2 xbox one